/ /

To będzie w końcu „ten” sezon dla Orła Łódź?

Podopieczni Adama Skórnickiego sezon 2021 zakończyli na szóstej lokacie. Dla drużyny Orła był to sezon raczej średni. W swoich czternastu spotkaniach fazy zasadniczej eWinner 1. Ligi łodzianie triumfowali w sześciu z nich, w jednym zremisowali natomiast w pozostałych siedmiu musieli uznać wyższość przeciwnika. Podczas zimowego okienka transferowego w składzie Orła doszło do lekkich zmian. Na jakie posunięcia zdecydował się łódzki klub z głównym Sponsorem, Witoldem Skrzydlewskim na czele?

Krajowi seniorzy

Na przedłużenie kontraktów z łódzkim Orłem zdecydowali się Norbert Kościuch i Marcin Nowak. Obaj z nich to bardzo doświadczeni zawodnicy, którzy na żużlowych torach ścigają się nie od wczoraj. Kościuch zeszły sezon zakończył ze średnią 1,800 punktu na bieg. Natomiast występujący niegdyś w GKM-ie Grudziądz Nowak, w czternastu odjechanych meczach ligowych „wykręcił” średnią na poziomie 1,531. Mówimy więc tutaj o dwóch solidnych krajowych seniorach. Nowym polskim zawodnikiem, który w przyszłym sezonie założy plastron z Orłem jest Michał Gruchalski. Swoje najlepsze lata dotychczasowej kariery popularny „Grucha” przeżywał za występów we Włókniarzu Częstochowa kiedy był jeszcze juniorem. Zeszłego sezonu Gruchalski nie zaliczy z pewnością do najbardziej udanych. Reprezentujący barwy Wybrzeża Gdańsk wychowanek Włókniarza zmagania ligowe 2021 zakończył ze średnią 1,136.

Obcokrajowcy

W Orle na kolejny sezon zostaje Brady Kurtz. Były zawodnik Unii Leszno w poprzednim sezonie był najskuteczniejszym zawodnikiem łódzkiej ekipy. Australijczyk w swoich 72 odjechanych biegach linię mety na pierwszym miejscu przejechał aż 27 razy. Kurtz sezon 2021 zakończył ze średnią 2,194 punktu na bieg. Ten rezultat klasyfikuje go na piątej pozycji najskuteczniejszych zawodników, którzy w zeszłym sezonie rywalizowali na torach eWinner 1. Ligi. W Łodzi na kolejny zostaje również Luke Becker. Sezon 2021 był dla Amerykanina bardzo udany. Becker pokazał nie raz swoją widowiskową i waleczną jazdę na torze. Klub z Łodzi zdecydował się na zakontraktowanie dwóch nowych obcokrajowców. Pierwszym z nich jest bardzo doświadczony, jednak ostatnimi czasy mocno nękany przez kontuzję Niels Kristian Iversen. W poprzednim sezonie reprezentujący Unię Tarnów Duńczyk, właśnie przez poważną kontuzję wystartował tylko w ośmiu spotkaniach. Z pewnością Iversenowi nie brak umiejętności na torze. Oby jednak szczęście dopisywało mocniej niż w zeszłym roku. Jeśli tak będzie, Niels może być ważnym elementem układanki trenera Skórnickiego. Orzeł podpisał również umowę z Timo Lahtim. To kolejny doświadczony zawodnik, który w przyszłym sezonie będzie reprezentować barwy łódzkiego klubu. W zeszłym sezonie Fin zapisał na swoim koncie średnią 1,946 punktu na bieg. Aktualne kontrakty z Orłem ma również dwójka młodziutkich bardzo perspektywicznych zawodników w osobach Toma Brennana oraz Bena Ernsta.

Juniorzy

Liderem formacji młodzieżowej łodzian ma być Mateusz Dul. Już w zeszłym sezonie pokazywał, że potrafi przywieźć cenne „oczka” dla swojej drużyny. Kadrę juniorską Orła uzupełniają kolejno: Jakub Sroka, Aleksander Grygolec, Nikodem Bartoch oraz Oskar Kołak.

eWinner 1. Liga Żużlowa

MDrużynaMPMP
146+23
246+10
346+53
455-12
544+22
644-14
743-33
850-49

Najbliższa runda

Trans MF Landshut Devils

VS

H. Skrzydlewska Orzeł Łódź
Stelmet Falubaz Zielona Góra

VS

Abramczyk Polonia Bydgoszcz
22 maja 2022
Zdunek Wybrzeże Gdańsk

VS

ROW Rybnik
Aforti Start Gniezno

VS

Cellfast Wilki Krosno

Aktualności

W kontekście spotkania rewanżowego to dobry wynik – wypowiedzi po meczu Rzeszów – Opole
16 maja 2022
Oświadczenie GKSŻ po meczu w Krośnie
15 maja 2022
Hit w Krośnie nie doszedł do skutku. Walkower dla Falubazu
15 maja 2022