/ /

Dlaczego eWinner 1. Liga i 2. Liga Żużlowa kończą przed PGE Ekstraligą?

Od kilku tygodni znamy terminarze eWinner 1. Ligi i 2. Ligi Żużlowej na sezon 2022. Bardziej uważni kibice z pewnością zdążyli zauważyć, że w przyszłym roku runda zasadnicza w niższych klasach rozgrywkowych zostanie zakończona nieco szybciej niż w PGE Ekstralidze. Dlaczego?

Na to pytanie odpowiada członek GKSŻ Dariusz Cieślak. – To przemyślany ruch. Wzięliśmy pod uwagę wiele czynników. Przede wszystkim wychodzimy z założenia, że jeśli można pojechać nieco szybciej, to należy to zrobić – mówi działacz w rozmowie z serwisem polskizuzel.pl.

– Wiadomo, że pomiędzy fazą play-off a ostatnią rundą musimy dać sobie czas. Po drugie chcemy się zabezpieczyć, dać sobie czas i pole manewru, bo później odbywają się też różne imprezy międzynarodowe. Poza tym żyjemy w zwariowanych czasach, w których trudno coś przewidzieć. Te wszystkie kwestie należało naszym zdaniem wziąć pod uwagę – tłumaczy.

W związku z tym ostatnia kolejka rundy zasadniczej w eWinner 1. Lidze i 2. Lidze Żużlowej ma zostać rozegrana od 23 do 25 lipca. PGE Ekstraliga zakończy swoje zmagania w pierwszy weekend sierpnia.

Dodajmy również, że przy układani terminarzy eWinner 1. Ligi i 2. Ligi Żużlowej trzeba było uwzględnić wiele innych czynników. – Trudności pojawiają się co roku. Najpierw wyszykujemy daty, a później zaczynamy wszystko sprawdzać. Przede wszystkim chodzi o imprezy międzynarodowe, takie jak mistrzostwa świata czy Europy. Następnie działamy na podstawie zajętości stadionów, które przedstawiają kluby Polskiemu Związkowi Motorowymi. Czasami zdarzają się też sytuacje nietypowe. Taka ma teraz miejsce w Krośnie, gdzie trwa modernizacja stadionu. To wszystko trzeba zawsze uwzględnić – podsumowuje Cieślak.

eWinner 1. Liga Żużlowa

MDrużynaMPMP
146+23
246+10
346+53
455-12
544+22
644-14
743-33
850-49

Najbliższa runda

Trans MF Landshut Devils

VS

H. Skrzydlewska Orzeł Łódź
Stelmet Falubaz Zielona Góra

VS

Abramczyk Polonia Bydgoszcz
22 maja 2022
Zdunek Wybrzeże Gdańsk

VS

ROW Rybnik
Aforti Start Gniezno

VS

Cellfast Wilki Krosno

Aktualności

Oświadczenie GKSŻ po meczu w Krośnie
15 maja 2022
Hit w Krośnie nie doszedł do skutku. Walkower dla Falubazu
15 maja 2022
Niespodzianka w Bydgoszczy! ROW urwał punkty Abramczyk Polonii
15 maja 2022