/ /

Piotr Protasiewicz, żużlowiec wyjątkowy, świętuje 47. urodziny

Piotr Protasiewicz, wychowanek i legenda Stelmet Falubazu Zielona Góra świętuje dziś urodziny. To zawodnik wyjątkowy. Dlaczego? O tym opowiada Jacek Frątczak, żużlowy menadżer i kolega Protasiewicza.

– Zacząłbym od tego, ze Piotr Protasiewicz jest sportowcem z krwi i kości. On to swoje sportowe podejście pokazuje każdego dnia. To widać po tym, jak się odżywia i jak o siebie dba. Pewnie, że ma odpowiednie parametry i to mu pomaga, ale on bardzo dużo dodaje od siebie – zaczyna Frątczak.

– Dodatkowo jest człowiekiem bardzo zdeterminowanym, jak na swój wiek. Nie liczę mu lat, ale wielu ludziom w jego wieku wielu rzeczy się odechciewa. Jemu się jednak chce i to bardzo – dodaje nasz ekspert.

– Mam ten plus, że Piotra znam nie tylko jako sportowca, ale i też jako człowieka. I powiem, że to jest gość, który gdy tylko słyszy o jakichś kłopotach, szczególnie zdrowotnych, to nigdy nie odmawia. On jest dobrym, porządnym człowiekiem i za to cenię i szanuję. Mamy dobre relacje takie czysto ludzkie, więc z pełnym przekonaniem mogę powiedzieć, że Piotr jest człowiekiem, który wie, że po drugiej stronie też jest człowiek. Wielu zawodników, to roboty zaprogramowane na karierę. On jest inny. Nie mówię, że skupienie się na sobie jest złe, ale dużo bardziej cenię takich, co szanują ludzi i sami nimi są. Taki jest Piotr.

Frątczak wspomina też historię, która świetnie opisuje charakter Protasiewicza, jako człowieka. – Kiedyś wracaliśmy po laniu w Tarnowie. To był zły dla nas sezon, bo Jarek Hampel miał turbulencje, bo Rafał Dobrucki miał zaraz odejść. Wtedy jechaliśmy na dwa auta, moje i Piotra. Gdzieś pod Wrocławiem nawigacja pokazała, że przed nami korek. Już szukałem innej drogi, ale Piotr podjechał równolegle do mojego wozu i mówi: spokojnie, zostańmy na tej trasie, piętnaście minut i korek się rozładuje. Posłuchałem. Staliśmy cztery godziny. Zamiast o 23.00 wróciłem do domu o 3.30. Machaliśmy sobie z Piotrem przez okno. On mnie wtedy wmanewrował, ale to cały on: spokojnie, bez paniki. Inaczej niż ja, bo wtedy chciałem szybkiego działania – kończy Frątczak.

eWinner 1. Liga Żużlowa

MDrużynaMPMP
146+23
246+10
346+53
455-12
544+22
644-14
743-33
850-49

Najbliższa runda

Trans MF Landshut Devils

VS

H. Skrzydlewska Orzeł Łódź
Stelmet Falubaz Zielona Góra

VS

Abramczyk Polonia Bydgoszcz
22 maja 2022
Zdunek Wybrzeże Gdańsk

VS

ROW Rybnik
Aforti Start Gniezno

VS

Cellfast Wilki Krosno

Aktualności

Oświadczenie GKSŻ po meczu w Krośnie
15 maja 2022
Hit w Krośnie nie doszedł do skutku. Walkower dla Falubazu
15 maja 2022
Niespodzianka w Bydgoszczy! ROW urwał punkty Abramczyk Polonii
15 maja 2022