/ /

Niezwykle ciekawie zapowiada się druga kolejka 2. Ligi Żużlowej. Hitowo zapowiada się spotkanie Metaliki Recycling Kolejarza Rawicz z Texom Stalą Rzeszów.

W 1. kolejce Metalika Recycling Kolejarz i Texom Stal nie pojechały. Mecze obu drużyn zostały odwołane. Teraz już jednak nic nie powinno stanąć na przeszkodzie. Pogoda ma być dobra.

Faworyta spotkania w Rawiczu trudno jednak wskazać. Gospodarze mieli kłopot ze zmontowaniem najmocniejszego składu. Przeciwko Stali nie pojadą Sam Masters i Josh Pickering. Obaj mają mecz ligi angielskiej i nie zostali zwolnieni przez swój klub na Wyspach. Gdyby uparli się, żeby jechać w Polsce, to dostaliby karę długiego zawieszenia. W sytuacji braku kluczowych zawodników Kolejarz musi liczyć na to, że pozostali wniosą się na wyżyny. Mecz będzie debiutem trenera Adama Skórnickiego, który kilka dni temu przeniósł się z Orła do Kolejarza.

Stal kadrowych problemów nie ma, a skład z Dawidem Lampartem, Pawłem Miesiącem i Hubertem Łęgowikiem wygląda doprawdy imponująco.

Poniedziałku nie mogą się doczekać kibice SpecHouse PSŻ, bo tego dnia drużyna z Poznania podejmuje Budmax-Stal Polonię Piła. PSŻ po przegranej w Tarnowie będzie chciał się odkuć. – Na inaugurację dobrze pojechał Francis Gusts, ale teraz powinna nastąpić poprawa. Znaleźliśmy przyczynę. Nie chodzi jednak o sprawy sprzętowe. Zakładam, że Rune Holta pojedzie dużo lepiej niż w pierwszym meczu – mówi nam Tomasz Bajerski, trener ekipy z Poznania.

Kolejkę uzupełnia mecz Optibet-Lokomotivu Daugavpils z Unią. Marek Cieślak, który jest doradcą sztabu szkoleniowego w Tarnowie po wygranej z PSŻ mówił, że miał obawy, ale cała drużyna pokazała się z dobrej strony i na domowym torze zgarnęła dwa punkty. Teraz jednak będzie trudniej. Raz, że rywal mocny, a dwa, że obcy tor.

ROZKŁAD JAZDY 2. KOLEJKI

Sobota, godz. 14.00 Kolejarz Rawicz – Stal Rzeszów

Niedziela, godz. 14.00 Lokomotiv – Unia

Poniedziałek, godz. 15.00 PSŻ Poznań – Polonia Piła

 

eWinner 1. Liga Żużlowa

MDrużynaMPMP
11224+63
21221+126
31014+49
41112-10
51112-27
61210-40
7118-103
8116-58

Najbliższa runda

Trans MF Landshut Devils

VS

Cellfast Wilki Krosno
ROW Rybnik

VS

Zdunek Wybrzeże Gdańsk
Cellfast Wilki Krosno

VS

Aforti Start Gniezno
Trans MF Landshut Devils

VS

ROW Rybnik

Aktualności

Zdunek Wybrzeże wygrało w Gnieźnie! Gospodarze tylko z bonusem
4 lipca 2022
Texom Stal ma już tylko iluzoryczne szanse na play-off
4 lipca 2022
„Robiłem wszystko, aby godnie zastąpić Daniela i miejmy nadzieję, że wszystko z nim dobrze.”
4 lipca 2022