/ /

Za nami druga kolejka. Warto odnotować bolesny powrót Budmax-Stal Polonii Piła, ale i też ważne zwycięstwo Metaliki Recycling Kolejarza Rawicz w meczu na szczycie. Szybko pozbierał się kreowany na lidera SpecHouse PSŻ Poznań Rune Holta, który po słabej inauguracji pojechał tak, że nikt nie może mieć do niego żadnych pretensji.

Podsumowanie kolejki zacznijmy od Rawicza, gdzie Metalika Recycling Kolejarz odniosła ważne zwycięstwo z Texom Stalą Rzeszów. Ktoś może stwierdzić, że przecież 46:42 to nie jest wielki wynik. Tyle tylko, że Kolejarz jechał osłabiony brakiem Sama Mastersa i Josha Pickeringa. Obaj nie dostali zwolnienia z klubu ligi angielskiej. A z drugiej strony była drużyna z naprawdę mocnymi zawodnikami. Taki Paweł Miesiac niedawno jeździł w PGE Ekstralidze. I w Rawiczu potwierdził on wysoką dyspozycję. Kapitalnie pojechał też w Stali Eduards Krcmar, który był bardzo szybki dzięki silnikom Jacka Rempały. Ten sam Rempała współpracuje z Kolejarzem i robi silniki tamtejszym zawodnikom.

Budmax-Stal Polonia Piła wróciła do ligi i dostała lanie w Poznaniu. 24:66, to była bolesna lekcja. Trudno jednak pilan krytykować. Z kłopotami weszli w sezon, a teraz trafili na rywala, który na inaugurację przegrał i bardzo chciał się zrehabilitować. Poznań, to jeden z faworytów do awansu, a Piła jest dopiero na początku drogi.

Unia Tarnów tydzień temu u siebie spłatała figla wygrywając z PSŻ, ale w wyjazdowym starciu z Optibet Lokomotivem Daugavpils już tak kolorowo nie było. Łotysze potwierdzili, że są mocnym zespołem. U siebie podwójnie mocnym. Marek Cieślak, doradca sztabu szkoleniowego Unii przed pierwszym domowym meczem mówił, że ma obawy. Na inaugurację to się nie potwierdziło, zawodnicy Unii okazali się dobrze spasowani do własnego toru. Na obcym torze już tak kolorowo nie było. Tylko Peter Ljung pojechał na dobrym poziomie, ale on swego czasu jeździł w Daugavpils, znał tę nawierzchnię.

eWinner 1. Liga Żużlowa

MDrużynaMPMP
11224+63
21221+126
31014+49
41112-10
51112-27
61210-40
7118-103
8116-58

Najbliższa runda

Trans MF Landshut Devils

VS

Cellfast Wilki Krosno
ROW Rybnik

VS

Zdunek Wybrzeże Gdańsk
Cellfast Wilki Krosno

VS

Aforti Start Gniezno
Trans MF Landshut Devils

VS

ROW Rybnik

Aktualności

Zdunek Wybrzeże wygrało w Gnieźnie! Gospodarze tylko z bonusem
4 lipca 2022
Texom Stal ma już tylko iluzoryczne szanse na play-off
4 lipca 2022
„Robiłem wszystko, aby godnie zastąpić Daniela i miejmy nadzieję, że wszystko z nim dobrze.”
4 lipca 2022