/ /

Zdunek Wybrzeże Gdańsk nadal bez punktów w lidze. Drużyna Eryka Jóźwiaka przegrała piąte spotkanie i sytuacja staje się coraz bardziej napięta. Plus jest taki, że Wybrzeże przegrało w Landsut 43:47, więc ma ogromne szanse na punkt bonusowy. W obecnej sytuacji to dla gdańszczan bardzo ważne.

Po ostatniej kolejce nerwowo nie tylko w Gdańsku, ale i w Zielonej Górze. Stelmet Falubaz Zielona Góra nie przegrał meczu (2 wygrane, 2 remisy), ale kibice nie są zadowoleni ze stylu prezentowanego przez zespól (uważają, że nie daje gwarancji awansu), a w ostatnim meczu z Orłem Łódź (45:45) Falubaz ratował rezerwowy Mateusz Tonder. W końcówce spotkania zastąpił on przeciętnie jadącego Piotra Protasiewicza i wygrał dwa biegi. Dzięki temu Falubaz wciąż może się cieszyć z miana drużyny niepokonanej.

Tak, jak Wybrzeże nie jest zadowolone z piątej porażki, tak Landshut nie jest szczęśliwe, bo wygrało nie dość przekonująco. Niemcy mogą mieć problem z bonusami, bo z Abramczyk Polonią też nie wygrali u siebie wysoko. Bonusy będą ważne w kontekście walki o utrzymanie, więc Llandshut będzie musiało jakoś zrekompensować te niskie domowe wygrane. Co to oznacza? Chyba tyle, że drużyna Sławomira Kryjoma będzie się musiała mocno przyłożyć do kolejnych spotkań na własnym torze i zrobić wszystko, by już nie przegrać żadnego meczu. Łatwo o to nie będzie, bo w Landshut nie było jeszcze bardzo mocnych Cellfast Wilków Krosno.

Radość w Rybniku, który na razie jedzie w kratkę (dwie wygrane, dwa remisy), ale odnosi drugie wysokie zwycięstwo i jak nie dojdzie do jakiejś katastrofy, to dwa punkty bonusowe już może sobie dopisać do konta.

Oddech ulgi w Bydgoszczy. Co prawda Abramczyk Polonia w miniony weekend nie jechała, ale Wiktor Przyjemski startował jako gość w drugoligowym Rawiczu, gdzie doznał kontuzji. Na szczęście nie wyklucza ona zawodnika ze startów. Musi odpuścić test toru na PGE Narodowym, ale w następnej kolejce ligowej wystąpi i to jest bardzo dobra wiadomość dla Polonii.

W ostatniej kolejce jechali: Landshut – Gdańsk 47:3, Łódź – Zielona Góra 45:45, Rybnik – Gniezno 59:31.

eWinner 1. Liga Żużlowa

MDrużynaMPMP
11224+63
21221+126
31014+49
41112-10
51112-27
61210-40
7118-103
8116-58

Najbliższa runda

Trans MF Landshut Devils

VS

Cellfast Wilki Krosno
ROW Rybnik

VS

Zdunek Wybrzeże Gdańsk
Cellfast Wilki Krosno

VS

Aforti Start Gniezno
Trans MF Landshut Devils

VS

ROW Rybnik

Aktualności

Zdunek Wybrzeże wygrało w Gnieźnie! Gospodarze tylko z bonusem
4 lipca 2022
Texom Stal ma już tylko iluzoryczne szanse na play-off
4 lipca 2022
„Robiłem wszystko, aby godnie zastąpić Daniela i miejmy nadzieję, że wszystko z nim dobrze.”
4 lipca 2022