/ /

Nikt z zespołu nie potrafił się dopasować do tego toru – wypowiedzi po meczu Rybnik – Gniezno

Zbigniew Suchecki – Nie tego się spodziewałem wracając na rybnicki tor. Zupełnie nie potrafiłem się dopasować. Za każdym razem gdy wyjeżdżałem na tor byłem przekonany, że teraz już będzie dobrze, ale jak to wyglądało chyba każdy widział. W zasadzie nie miałem też za dużo czasu by przygotować się do tego meczu. Spodziewaliśmy się, że tor będzie przyczepny na całej długości, ale okazało się, że nawierzchnia była bardzo twarda. Nikt z zespołu nie potrafił się dopasować do tego toru, nawet Michael Jepsen Jensen, który spędził tu poprzedni sezon, miał swoje problemy. Jak ustawienia pasowały na start to nie pasowały na trasę i odwrotnie. Gospodarze zrobili kawał dobrej roboty. Mieli bardzo szybkie motocykle zarówno na starcie jak i na trasie. Obierali idealne ścieżki pod płotem. Gdy my tam wjeżdżaliśmy to od razu nam odjeżdżali. Jeden z silników z których dziś korzystałem był od Oskara Fajfera. Wsadziliśmy ten silnik „na czuja”, ponieważ nie było zbytnio czasu by go jakoś dostroić. Przejechałem na tym silniku trzy wyścigi, potem na ostatni bieg wyciągnąłem swój silnik, niestety nie było żadnej poprawy. Może gdybym dostawał więcej szans w innych meczach, to człowiek by co nie co wiedział, a takie ustawianie silnika na szybko jak dziś kompletnie nie ma sensu.

Paweł Trześniewski – Jest lepiej niż w ostatnim meczu, ale przede mną jeszcze dużo pracy by było idealnie. Na pewno dużo bardziej się uśmiecham niż po poprzednich zawodach, gdzie nie poszło mi najlepiej. Całe zawody przebiegły bardzo dobrze, co prawda miałem sporo kłopotów w swoim drugim starcie, ale na szczęście na ostatni wyścig już złapaliśmy odpowiednie ustawienia i przywiozłem z Grzegorzem Zengotą 5:1. W biegu juniorskim całkowicie zaspałem na starcie i ciężko było potem gonić, ale przez cztery okrążenia próbowałem wyprzedzić zawodnika gości i na samej mecie się udało. Nie wiem czy gdyby Oskar Fajfer i Peter Kildemand pojechali w tym meczu to wynik byłby inny. Nikt nie wie jak oni poradzili by sobie na tym torze. Na pewno było nam trochę łatwiej, ale nie możemy o tym myśleć. Podchodzimy z szacunkiem do każdego przeciwnika. Tak wysokiego zwycięstwa dawno nie było w Rybniku. Oczywiście chciałbym, by takie wyniki widniały na tablicy po każdym meczu. Z moją ręka jest już wszystko dobrze, nie czuje już żadnego dyskomfortu i mogę się skupić na treningach.

Krystian Pieszczek – Moja jazda dzisiaj była zdecydowanie lepsza niż w ostatnich meczach. Ostatnie tygodnie były bardzo pracowite w moim warsztacie, bo ostatnimi czasy bardzo brakowało mi prędkości. Myślę, że to jest właśnie to czego szukaliśmy. Gdy będziemy tak spasowani z torem jak dziś to wydaje mi się, że nie raz sprawimy psikusa teoretycznie silniejszym rywalom. Każdy z nas szuka odpowiednich ustawień, bo chce się jak najlepiej dopasować do tego toru. Fajnie to wszystko dzisiaj zagrało i każdy z nas przywoził sporo punktów. Mogło się wydawać, że dzisiejszy mecz był łatwy, ale tak naprawdę w tej lidze nie ma łatwych meczy. Każdy może wygrać z każdym. Oczywiście pomogło nam to, że w zespole gości zabrakło dwóch kluczowych zawodników, ale przygotowaliśmy się do tego meczu jak do każdego innego. Do fazy rewanżowej trochę jazdy jeszcze zostało, ale gdy będziemy robić takie wyniki na własnym torze, to spokojnie możemy myśleć o punktach bonusowych.

Antoni Skupień – Wiadomo, że przy takiej pogodzie ciężko jest zrobić przyczepny tor, więcej musieliśmy wymyśleć coś zupełnie innego. Całe szczęście wszyscy się dopasowali, nawet Patryk Wojtyło na koniec przywiózł 2 punkty z bonusem. Dziś zdobyliśmy bardzo ważne punkty do ligowej tabeli. Teraz jedziemy do Bydgoszczy i jakoś mam dobre przeczucia przed tym meczem. Jeździli tam przecież Grzegorz Zengota czy Andreas Lyager. Bardzo cieszy postawa Nicolaia Klindta, który miał teraz okazje pokręcić więcej kółek przed meczem niż ostatnio. Nie dość, że zdobył dzisiaj czysty komplet 15 punktów, to był bardzo pomocny dla swoich kolegów. Dawał bardzo rad na temat odpowiednich przełożeń i ustawień motocykli. Z dobrej strony pokazał się również Paweł Trześniewski, który miał dziś do dyspozycji pomoc w osobie Romana Chromika. Roman ma bardzo duże doświadczanie w tym sporcie, więc jego rady są bardzo cenne, doradził mu w którą stronę iść z ustawieniami na ostatni wyścig i każdy widział jak to wyglądało.

eWinner 1. Liga Żużlowa

MDrużynaMPMP
11224+63
21221+126
31014+49
41112-10
51112-27
61210-40
7118-103
8116-58

Najbliższa runda

Trans MF Landshut Devils

VS

Cellfast Wilki Krosno
ROW Rybnik

VS

Zdunek Wybrzeże Gdańsk
Cellfast Wilki Krosno

VS

Aforti Start Gniezno
Trans MF Landshut Devils

VS

ROW Rybnik

Aktualności

Zdunek Wybrzeże wygrało w Gnieźnie! Gospodarze tylko z bonusem
4 lipca 2022
Texom Stal ma już tylko iluzoryczne szanse na play-off
4 lipca 2022
„Robiłem wszystko, aby godnie zastąpić Daniela i miejmy nadzieję, że wszystko z nim dobrze.”
4 lipca 2022