/ /

Trener Stelmetu Falubazu: Rywale są podwójnie zmobilizowani, kiedy jadą z nami

Stelmet Falubaz zremisował w Łodzi z H. Skrzydlewska Orłem. Trener Piotr Żyto z jednej strony czuje niedosyt, ale cieszy się, że jego drużyna jest nadal niepokonana w eWinner 1. Lidze.

– Na pewno pozostał niedosyt, bo mecz rozpoczęliśmy dobrze. Wyszliśmy na prowadzenie, ale gospodarze doszli do głosu i zdołali nas nawet przegonić. Końcówka była świetna w wykonaniu obu ekip. Niestety, nie ustrzegliśmy się błędów i dlatego mamy tylko remis. Szkoda taśmy Rohana w ostatnim biegu, bo nie wiadomo, jaki byłby finał. Z drugiej strony możemy się cieszyć, że odpalił nam Mateusz Tonder, który pojechał dwa świetny biegi – mówi nam Piotr Żyto.

Po meczu w Łodzi zielonogórzanie mają na koncie 6 punktów, na które składają się dwa zwycięstwa i dwa remisy. – Jestem zadowolony, że jeszcze nie przegraliśmy. Ta drużyna ma duży potencjał i rezerwy. Wierzę, że będziemy jechać coraz lepiej, bo niektórzy mają jeszcze wahania formy. Trzeba to ustabilizować, ale jest na to czas. Trzeba pamiętać, jaki mamy system rozgrywek. W rundzie zasadniczej najważniejsze jest zbieranie punktów i dlatego cieszę się, że nie przegrywamy. Z formą należy trafić na fazę play-off, bo wtedy rozstrzygnie się kwestia awansu – tłumaczy Żyto.

Trener Stelmetu Falubazu zwraca również uwagę, że początek sezonu jest wymagający dla jego ekipy, bo rywale w sposób szczególny podchodzą do spotkań z zielonogórskim zespołem. – Jest na pewno ciężko, bo czuć, że każdy szykuje się mocno na mecze z Falubazem. Podwójna mobilizacja jest naprawdę widoczna. Każdy rywal bardzo chce nas pokonać, ale byliśmy świadomi, że tak może to wyglądać – podsumowuje.

eWinner 1. Liga Żużlowa

MDrużynaMPMP
11224+63
21221+126
31014+49
41112-10
51112-27
61210-40
7118-103
8116-58

Najbliższa runda

Trans MF Landshut Devils

VS

Cellfast Wilki Krosno
ROW Rybnik

VS

Zdunek Wybrzeże Gdańsk
Cellfast Wilki Krosno

VS

Aforti Start Gniezno
Trans MF Landshut Devils

VS

ROW Rybnik

Aktualności

Zdunek Wybrzeże wygrało w Gnieźnie! Gospodarze tylko z bonusem
4 lipca 2022
Texom Stal ma już tylko iluzoryczne szanse na play-off
4 lipca 2022
„Robiłem wszystko, aby godnie zastąpić Daniela i miejmy nadzieję, że wszystko z nim dobrze.”
4 lipca 2022