/ /

Druga w tym sezonie porażka Stelmet Falubazu jest z pewnością największym wydarzeniem ostatniej kolejki. Zielonogórzanie po tej przegranej tracą 3 punkty do prowadzącej Abramczyk Polonii, która wygrała za trzy z ROW-em w Rybniku.

Play-off coraz bliżej, a w czołówce tabeli mamy sytuację, jakiej jeszcze nie było. Falubaz przegrał już drugi mecz w tym sezonie i zaczyna tracić dystans do Abramczyk Polonii. Oczywiście w play-off wszystko zacznie się od nowa, ale jeśli Polonia wygra w przekonujący sposób rundę zasadniczą, to zbuduje sobie psychologiczną przewagę nad resztą stawki. Poza wszystkim obecna sytuacja pokazuje, że Polonia jest najbardziej stabilnym i solidnie jeżdżącym zespołem z mocnymi liderami i świetnym juniorem Wiktorem Przyjemskim.

Tymczasem Falubaz wpadł znowu w jakieś turbulencje. Początek sezonu miał niemrawy, ale potem wydawało się, że łapie wiatr w żagle. Jednak przegrana w Gdańsku (40:50, co oznacza stratę bonusa), a zwłaszcza styl (słaba jazda Rohana Tungate’a czy Piotra Protasiewicza, który punkty robił na juniorach), muszą budzić niepokój. Na dokładkę sztab ma problem z ułożeniem relacji w zespole, co pokazuje przepełniony żalem internetowy wpis Mateusza Tondera. Tu jest ewidentnie pole do działania dla menadżera Piotra Żyto.

Tymczasem na trzecim miejscu mamy niespodziankę, bo Trans MF Landshut Devils po wygranej za trzy z Aforti Startem wskoczył na trzecie miejsce w tabeli. Menadżer Sławomir Kryjom od początku sezonu mówi o walce o utrzymanie, a wiele wskazuje na to, że Niemcy mogą się szykować na play-off. W zasadzie to tylko jakiś kataklizm mógłby ich z tej rywalizacji wyeliminować.

Stabilizuje się sytuacja ekip H.Skrzydlewska Orzeł Łódź i Zdunek Wybrzeże. Dzięki ostatnim wygranym zapewniły sobie większy spokój w walce o utrzymanie. Orzeł i Wybrzeże mają po 10 punktów i 3 punkty przewagi nad siódmym Startem oraz 4 punkty przewagi nad ostatnim ROW-em Rybnik. I to najpewniej między tymi drużynami rozegra się walka o uniknięcie degradacji. ROW ma wyjazdy do Krosna i Lanshut oraz mecze u siebie z Wybrzeżem i Orłem. Start z kolei ma u siebie Falubaz i Wybrzeże oraz Orzeł i Wilki na wyjeździe. ROW ma delikatnie lepszy rozkład jazdy, ale wszystko jest możliwe.

eWinner 1. Liga Żużlowa

MDrużynaMPMP
11430+77
21424+153
31420+44
41417-11
51414-29
61413-50
71411-62
81411-122

Najbliższa runda

Stelmet Falubaz Zielona Góra

VS

H. Skrzydlewska Orzeł Łódź
19 sierpnia 2022
Cellfast Wilki Krosno

VS

Trans MF Landshut Devils

Aktualności

“Cieszę się, że jesteśmy drużyną i to właśnie dziś pokazaliśmy”
14 sierpnia 2022
Abramczyk Polonia rozbiła Zdunek Wybrzeże i jest w półfinale!
12 sierpnia 2022
Posiedzenie dyscyplinarne w sprawie wydarzeń z Rawicza
10 sierpnia 2022