/ /

Piotr Żyto: Przyznaję, że to mój błąd i powinienem dać szansę Mateuszowi Tonderowi

Po trwającym blisko trzy godziny i niezwykle emocjonującym spotkaniu Zdunek Wybrzeże Gdańsk pokonało na swoim torze Stelmet Falubaz Zielona Góra. Miejscowa drużyna wywalczyła również punkt bonusowy. Poniżej prezentujemy wypowiedzi bohaterów tego spotkania.

Wiedzieliśmy, że Gdańsk jest mocny i to nie będzie łatwy mecz. Dziś ciężko było mijać na trasie, zatem kluczowy był start. Tak naprawdę to najlepsze były pola pierwsze i czwarte. Było naprawdę sucho i mocno się kurzyło, co nie sprzyjało walce na trasie. Ten co jechał z tyły tak naprawdę nic nie widział. Gdańszczanie od początku byli bardzo dobrze spasowani jeśli chodzi o start. Tak naprawdę to był ich klucz do zwycięstwa. W meczu jechałem dwa razy z drugiego pola i raz byłem ostatni, a potem 3. Pola startowe były dziś kluczowe. Miejscowi wykazali się znajomością toru, dzięki czemu wygrali – skomentował Jan Kvech.

Bardzo się cieszę, że wróciłem do Gdańska i znów mogłem się ścigać. Na pierwszy bieg źle ustawiliśmy mój motocykl, potem było kilka poprawek i jakoś to wyglądało. Szkoda wyścigu w którym straciłem punktowaną pozycję z powodu defektu. Po biegu przyszedł do mnie Piotr Protasiewicz i podziękował mi, że dojechałem do mety mimo przebitej opony. Przed nami mecz w Gnieźnie. Osobiście dawno tam nie jechałem, ale jedziemy tam po to, aby wygrać. Pokonaliśmy jednego z faworytów do awansu. Taki wynik na pewno buduje. Jechaliśmy w osłabieniu, zrobiliśmy naprawdę dobry wynik. Dziś bardzo dobrze chodziły skrajne pola – powiedział Karol Żupiński.

Gospodarze mieli ogromną chęć wygranej i byli wytrwali w tym co robią. Ciężko powiedzieć, co tak naprawdę stało się z naszą drużyną, może to chwilowe rozprężenie. Wybrzeże było osłabione brakiem Jamroga i Trofimova, ale to jest tylko sport. Ciężko wygrać mecz, kiedy jeden z liderów robi jeden punkt. Ta porażka nas boli, ale trzeba koncentrować się na kolejne spotkanie. W końcówce Tungate powiedział mi, że znalazł dobre przełożenia i czuje się na siłach, aby dobrze pojechać. Dlatego dałem mu koleją szansę. Przyznaję się, że to był mój błąd i powinienem dać szansę Mateuszowi Tonderowi. Uległem sugestii zawodnika, że sobie poradzi – wytłumaczył Piotr Żyto.

Na szczęście dziś udało się pojechać na dobrym poziomie. To cieszy zwłaszcza, że ostatnie dwa domowe mecze nie były najlepsze w moim wykonaniu. Fajnie, że po ciężkim początku sezonu cała drużyna dogadała się ze sprzętem i torem. Widać to po naszych ostatnich wynikach. Na ostatnim treningu dowiedzieliśmy się, że do składu dołączy Karol Żupiński. Znamy się bardzo dobrze, bo startowaliśmy razem w poprzednim sezonie. Mamy ze sobą bardzo dobry kontakt, więc cieszę się, że znów możemy razem jeździć. Teraz koncentrujemy się na kolejnym meczu, a co będzie na koniec rundy zasadniczej to zobaczymy za kilka tygodni. – skomentował Kamil Marciniec.

W połowie meczu sobie pomyślałem, że nie dość, że mamy pecha z kontuzjami, to jeszcze prześladuje nas pech w postaci defektów. Udało się pozbierać punkt z drużynami z Rybnika i Landshut, a dziś musieliśmy radzić sobie bez dwóch podstawowych zawodników. Dziś wygraliśmy ciężką pracą całej drużyny. Jestem bardzo zadowolony. Mam nadzieję, że da nam to trochę spokoju przed kolejnymi zawodami. Pokazaliśmy, że umiemy wygrywać mimo osłabieni i to z jednym z głównych faworytów. Od początku rozgrywek była w nas wiara w poprawę sytuacji. Czuliśmy, że wszyscy w klubie myślą tak samo. Cierpliwość została nagrodzona dobrymi wynikami w ostatnim czasie. Miejmy nadzieję, że do końca sezonu będziemy sprawiać kibicom jak najwięcej radości. Tak naprawdę to Kuba Jamróg na siłę mógł dziś jechać, ale naszym celem nie jest narażać zawodników na jeszcze poważniejsze urazy, dlatego daliśmy mu odpocząć, aby był w pełni gotowy na kolejne zawody. Po prostu zachowaliśmy rozsądek– powiedział Eryk Jóźwiak.

Nadesłał Ambasador Tomasz Werbel

eWinner 1. Liga Żużlowa

MDrużynaMPMP
11430+77
21424+153
31420+44
41417-11
51414-29
61413-50
71411-62
81411-122

Najbliższa runda

Stelmet Falubaz Zielona Góra

VS

H. Skrzydlewska Orzeł Łódź
19 sierpnia 2022
Cellfast Wilki Krosno

VS

Trans MF Landshut Devils

Aktualności

Abramczyk Polonia rozbiła Zdunek Wybrzeże i jest w półfinale!
12 sierpnia 2022
Posiedzenie dyscyplinarne w sprawie wydarzeń z Rawicza
10 sierpnia 2022
SpecHouse PSŻ jedną nogą w finale, ale w klubie dmuchają na zimne
8 sierpnia 2022