/ /

Naszym celem jest awans do pierwszej ligi – wypowiedzi po meczu Piła – Poznań

Marcin Ogrodnik (BUDMAX-STAL Polonia Piła) – Debiut w Pile ocenię pozytywnie, aczkolwiek dwa razy nie dojechałem do mety. Nie udało się, trenujemy dalej. Od powtórki biegu juniorskiego jechałem nie na swoim sprzęcie, wyjechałem na motocyklu kolegii i to pewnie też miało swoje znaczenie. Z perspektywy czasu to debiut ligowy na Łotwie był dla mnie lepszy od tego debiutu w Pile. Wyjechałem tam na próbę toru i później było dobrze. Po upadku wszystko jest ok, trenujemy dalej i za tydzień jedziemy do Rawicza.

Matic Ivacic (BUDMAX-STAL Polonia Piła) – Szkoda, że drużyna przegrała, choć mój idnywidualny wynik jest ok. Za tydzień mamy jeszcze Rawicz. Wszystkie mecze jedziemy tak samo, chciałbym tam pokazać się z dobrej strony. Małym plusem będzie na pewno to, że dużo tam trenowałem. Co do mojej przyszłości w Pile, to atmosfera w klubie, ludzie, są ok, tor też mi pasuje, zobaczymy jak to będzie i co z tego wyjdzie za kilka miesięcy Zbliża się Speedway of Nations, moja drużyna pojedzie w Vojens, gdzie jeszcze nigdy nie jeździłem. Do tych zawodów będzie jeszcze kilka okazji do startów i potestowania silników, które pojechały do serwisu. Mam nadzieję, że dobrze się tam pokażemy.

Tomasz Bajerski (trener SpecHouse PSŻ Poznań) – My do Piły przyjechaliśmy po zwycięstwo. Mamy jeszcze pięć meczów przed sobą i zobaczymy jak to się ułoży. Myślę, że nie było tutaj sensu eksploatować więcej seniorów, w biegach nominowanych pojechali więc juniorzy, którzy przywieźli fajne punkty. Wszyscy dobrze wiedzą, że juniorzy są potrzebni w play-off, dlatego dostali więcej jazdy. Olivierowi Buszkiewiczowi świetnie poszły zawody w Gnieźnie – półfinał Mistrzostw Polski Par Seniorów i od tamtej pory się odblokował i jedzie naprawdę świetnie. My już nie jedźimy teraz po to aby jeździć, naszym celem jest awans do pierwszej ligi. Mamy jeszcze końcówkę rundy zasadniczej, potem play-off, chłopaki muszą się starać. Mamy do dyspozycji zawodników jest Palm-Toft, Emil Breum, nie chcę teraz przesądzać o miejscach w składzie, nie będzie sentymentów, pojadą najlepsi.

eWinner 1. Liga Żużlowa

MDrużynaMPMP
11430+77
21424+153
31420+44
41417-11
51414-29
61413-50
71411-62
81411-122

Najbliższa runda

Aktualności

SpecHouse PSŻ Poznań awansował do eWinner 1. Ligi!
25 września 2022
Cellfast Wilki Krosno w PGE Ekstralidze!
24 września 2022
Czy juniorzy Cellfast Wilków znowu zrobią różnicę? Menedżer ma wątpliwości
23 września 2022