/ /

Naszym celem jest awans do pierwszej ligi – wypowiedzi po meczu Piła – Poznań

Marcin Ogrodnik (BUDMAX-STAL Polonia Piła) – Debiut w Pile ocenię pozytywnie, aczkolwiek dwa razy nie dojechałem do mety. Nie udało się, trenujemy dalej. Od powtórki biegu juniorskiego jechałem nie na swoim sprzęcie, wyjechałem na motocyklu kolegii i to pewnie też miało swoje znaczenie. Z perspektywy czasu to debiut ligowy na Łotwie był dla mnie lepszy od tego debiutu w Pile. Wyjechałem tam na próbę toru i później było dobrze. Po upadku wszystko jest ok, trenujemy dalej i za tydzień jedziemy do Rawicza.

Matic Ivacic (BUDMAX-STAL Polonia Piła) – Szkoda, że drużyna przegrała, choć mój idnywidualny wynik jest ok. Za tydzień mamy jeszcze Rawicz. Wszystkie mecze jedziemy tak samo, chciałbym tam pokazać się z dobrej strony. Małym plusem będzie na pewno to, że dużo tam trenowałem. Co do mojej przyszłości w Pile, to atmosfera w klubie, ludzie, są ok, tor też mi pasuje, zobaczymy jak to będzie i co z tego wyjdzie za kilka miesięcy Zbliża się Speedway of Nations, moja drużyna pojedzie w Vojens, gdzie jeszcze nigdy nie jeździłem. Do tych zawodów będzie jeszcze kilka okazji do startów i potestowania silników, które pojechały do serwisu. Mam nadzieję, że dobrze się tam pokażemy.

Tomasz Bajerski (trener SpecHouse PSŻ Poznań) – My do Piły przyjechaliśmy po zwycięstwo. Mamy jeszcze pięć meczów przed sobą i zobaczymy jak to się ułoży. Myślę, że nie było tutaj sensu eksploatować więcej seniorów, w biegach nominowanych pojechali więc juniorzy, którzy przywieźli fajne punkty. Wszyscy dobrze wiedzą, że juniorzy są potrzebni w play-off, dlatego dostali więcej jazdy. Olivierowi Buszkiewiczowi świetnie poszły zawody w Gnieźnie – półfinał Mistrzostw Polski Par Seniorów i od tamtej pory się odblokował i jedzie naprawdę świetnie. My już nie jedźimy teraz po to aby jeździć, naszym celem jest awans do pierwszej ligi. Mamy jeszcze końcówkę rundy zasadniczej, potem play-off, chłopaki muszą się starać. Mamy do dyspozycji zawodników jest Palm-Toft, Emil Breum, nie chcę teraz przesądzać o miejscach w składzie, nie będzie sentymentów, pojadą najlepsi.

1. Liga Żużlowa

MDrużynaMPMP
1715+102
2710+36
387-22
487-19
586-43
666-10
786-26
886-18

Najbliższa runda

H. Skrzydlewska Orzeł Łódź

VS

ROW Rybnik
10 czerwca 2023
Trans MF Landshut Devils

VS

Zdunek Wybrzeże Gdańsk
InvestHousePlus PSŻ Poznań

VS

Abramczyk Polonia Bydgoszcz
11 czerwca 2023
Arged Malesa Ostrów Wlkp.

VS

Enea Falubaz Zielona Góra

Aktualności

Zabawa w kotka i myszkę z pogodą. Tak wyglądała walka o finał IMP w Rzeszowie
9 czerwca 2023
Zalecili mu odpoczynek. Będzie im potrzebny
9 czerwca 2023
Beniaminek sprawi niespodziankę?
9 czerwca 2023