/ /

Porażki Stelmet Falubazu Zielona Góra i Abramczyk Polonii Bydgoszcz w pierwszych meczach ćwierćfinałów play-off pokazały, że rację mieli ci, który mówili, że to nie H.Skrzydlewska Orzeł i Zdunek Wybrzeże powinny się martwić tym, na kogo trafią, lecz martwić powinni się ci, którzy wpadną na zespoły z Łodzi i Gdańska.

Żużlowy menadżer Jacek Frątczak mówił niedawno, że drużyny Zdunek Wybrzeża i H.Skrzydlewska Orzeł rosną w siłę i bać się powinni ci, którzy wpadną w play-off na tych rywali. Pierwsze ćwierćfinałowe mecze pokazały, że ekspert się nie mylił. Stelmet Falubaz Zielona Góra przegrał w Łodzi 40:50, natomiast Abramczyk Polonia Bydgoszcz doznała porażki w Gdańsku (43:46).

Jest to wszystko o tyle zaskakujące, że to przecież Polonia i Falubaz rozdawały karty w rundzie zasadniczej sezonu 2022. Orzeł i Wybrzeże pojechały jednak bez respektu i są blisko awansu do półfinału. Orzeł wypracował taką zaliczkę, że jest w stanie nawet wyeliminować Falubaz. Wybrzeże z kolei dzięki wygranej, nawet jeśli przegra rewanż, ma szansę jechać dalej jako najlepszy z przegranych. Jakby nie spojrzeć ekipy z Łodzi i Gdańska trafiły z formą idealnie. Dyspozycja obu ekip rosła od jakiegoś czasu, a teraz obie prezentują się tak, że faworyci muszą się martwić o swój los.

W miarę spokojna może być natomiast drużyna Cellfast Wilków Krosno, która pierwszy, wyjazdowy mecz z Trans MF Landshut Devils wygrała 50:40. W rundzie zasadniczej Niemcy napędzili Wilkom stracha w Krośnie, ale i tak przegrali. Poza wszystkim Lanshut już dawno zrealizowało plan na ten sezon. Na dokładkę z nawiązką. Miało być utrzymanie, a było czwarte miejsce w rundzie zasadniczej. Mało kto się spodziewał, że beniaminkowi pójdzie aż tak dobrze. Zwłaszcza że za plecami zostawił taką firmę, jak ROW Rybnik i solidny kadrowo zespół Aforti Startu Gniezno.

Rewanże dostarczą z pewnością wielu emocji, ale jeśli popatrzeć na liczby, to można zaryzykować stwierdzenie, że Wilki są jedną nogą w półfinale. W dwóch pozostałych meczach sprawa jest otwarta, ale zwłaszcza żużlowcy Falubazu będą się musieli mocno natrudzić jeśli nie chcą, by ich sen o PGE Ekstralidze już teraz się skończył.

eWinner 1. Liga Żużlowa

MDrużynaMPMP
11430+77
21424+153
31420+44
41417-11
51414-29
61413-50
71411-62
81411-122

Najbliższa runda

Aktualności

SpecHouse PSŻ Poznań awansował do eWinner 1. Ligi!
25 września 2022
Cellfast Wilki Krosno w PGE Ekstralidze!
24 września 2022
Czy juniorzy Cellfast Wilków znowu zrobią różnicę? Menedżer ma wątpliwości
23 września 2022