/ /

Czy juniorzy Cellfast Wilków znowu zrobią różnicę? Menedżer ma wątpliwości

W pierwszym finale eWinner 1. Ligi juniorzy Cellfast Wilków zdobyli aż 13 punktów przy zaledwie jednym pary zielonogórskiej. Czy w rewanżu będziemy mieć do czynienia z podobną dominacją? Jacek Frątczak uważa, że niekoniecznie.

W sobotę drugi finał eWinner 1. Ligi. Stelmet Falubaz podejmie Cellfast Wilki i zrobi wszystko, by odrobić 10 punktów straty z pierwszego spotkania. Zielonogórzanom do sukcesu będzie potrzebna równa jazda wszystkich żużlowców. Ważne będzie także wsparcie młodzieży, którego zabrakło w Krośnie.

Maksym Borowiak i Antoni Mencel zdobyli wtedy zaledwie jeden punkt. Świetnie wypadł za to duet krośnian. Bohaterem spotkania został Franciszek Karczewski, który w trzech startach nie przegrał z żadnym żużlowcem Falubazu, zapisując na swoim koncie osiem punktów i bonus. Pięć „oczek” z bonusem dorzucił Krzysztof Sadurski. W teorii wydaje się zatem, że goście sobotniego starcia mają po swojej stronie olbrzymi atut.

– To jednak tylko teoria. Trudno powiedzieć, kto będzie mieć przewagę w formacji juniorskiej. Mecz jest w Zielonej Górze, więc moim zdaniem nikt. Zdecyduje dyspozycja dnia – mówi nam Jacek Frątczak, były menedżer Falubazu, a obecnie ekspert.

– Gdyby rywalizacja toczyła się na każdym innym torze, a zwłaszcza w tym Krośnie, to wiadomo, że duet Franciszek Karczewski – Krzysztof Sadurski ma znacznie większe możliwości. Jedziemy jednak w Zielonej Górze, gdzie Maksym Borowiak zdążył już pokazać, że jest świetnie doklejony do tamtejszego toru. To było widać choćby podczas meczu z Abramczyk Polonią Bydgoszcz. On dysponuje naprawdę szybkim sprzętem i może znowu zaskoczyć. Trudno przewidzieć, kto zdobędzie więcej punktów, ale na pewno będą one bardzo ważne – podsumowuje Frątczak.

eWinner 1. Liga Żużlowa

MDrużynaMPMP
11430+77
21424+153
31420+44
41417-11
51414-29
61413-50
71411-62
81411-122

Najbliższa runda

Aktualności

Jakub Jamróg: Orzeł kiedyś był dla mnie trampoliną
3 grudnia 2022
Tomasz Bajerski: Mamy młodą, ambitną drużynę. Na to było nas stać
2 grudnia 2022
Lokomotiv zbudował skład na przejechanie sezonu. “Rozsądek wziął górę”
30 listopada 2022