/ /

Trzy piękne lata z eWinnerem. 1 Liga weszła w inny wymiar

Przed startem sezonu 2020 ogłoszono, że eWinner zostaje sponsorem tytularnym 1. Ligi Żużlowej na trzy lata. Ta umowa w połączeniu z telewizyjnym kontraktem z Canal+ miała sprawić, że rozgrywki na zapleczu PGE Ekstraligi wejdą na wyższy poziom. Tak też się stało.

Na jakieś głębsze analizy czy podsumowania jeszcze przyjdzie czas, ale już teraz można powiedzieć, że trzy lata pierwszej ligi z eWinnerem to był dobry czas.

Wszystko się udało

Po ogłoszeniu współpracy z eWinnerem prezes PZM Michał Sikora mówił o ambitnych planach i trzyletnim czasie na ich realizację. Piotr Szymański, przewodniczący GKSŻ, zapewniał, że współpraca będzie miała nie tylko charakter finansowo, ale i promocyjny. Teraz można powiedzieć, że to wszystko się udało, że obie strony na tym mariażu skorzystały. Dzięki licznym akcjom eWinnera i PZM pierwsza liga żużlowa skorzystała jako produkt.

Oni robią tej lidze świetną reklamę

Kibiców najbardziej oczywiście interesuje sportowa strona przedsięwzięcia. Tu najlepszą robotę wykonują zawodnicy i kluby. Już rok temu mówiło się, że pierwsza liga generuje nawet większe emocje niż Ekstraliga. Na dokładkę nie brak w niej zaskakujących rozstrzygnięć. I nawet analitycy eWinnera nie są w stanie wszystkiego przewidzieć. Przed półfinałami typowali, że sprawa medalu rozstrzygnie się między Abramczyk Polonią, Stelmet Falubazem i Cellfast Wilkami. Największe szanse dawali Polonii. Tymczasem bydgoszczan już nie ma w grze. O awans walczą Falubaz z Wilkami. Bo właśnie taka jest pierwsza liga – nieobliczalna i zaskakująca dla każdego. Większość kibiców też widziała Polonię w finale.

Liga eWinnera trzyma w napięciu

Liga z eWinnerem od początku trzymała w napięciu. W sezonie 2020 miał wygrać eWinner Apator i wygrał, ale trzeba przyznać, że Toruń miał sporo szczęścia. Bo jednak na finiszu rundy zasadniczej Apator jechał na oparach i wielu ekspertów mówiło wtedy, że gdyby tamte rozgrywki nie skończyły się na rundzie zasadniczej (tak się stało z powodu COVID-19), to mogliśmy mieć niespodziankę.

Sezon 2021 też do końca trzymał w napięciu. Jeszcze przed startem mówiło się, że praktycznie każda z drużyn ma argumenty, żeby awansować. Wygrała ostatecznie Arged Malesa Ostrów, co może nie było niespodzianką, ale sporym zaskoczeniem na pewno.

Na taki finał czekaliśmy

Teraz czekamy na finał sezonu 2022 i znowu jednego możemy być pewni. Będzie się działo i to bez względu na to, czy Falubaz odrobi 10 punktów straty, czy też Wilki obronią zaliczkę. Większą niespodzianką będzie wygrana Wilków z Krosna, ale to, jak w tym roku dojrzewał Falubaz, jak budował moc na play-off, to również jest coś godnego uwagi. Liga pod szyldem eWinnera z pewnością zakończy się mocnym uderzeniem.

1. Liga Żużlowa

MDrużynaMPMP
1---
2---
3---
4---
5---
6---
7---
8---

Najbliższa runda

ROW Rybnik

VS

Stelmet Falubaz Zielona Góra
Abramczyk Polonia Bydgoszcz

VS

H. Skrzydlewska Orzeł Łódź
Zdunek Wybrzeże Gdańsk

VS

Arged Malesa Ostrów Wlkp.
SpecHouse PSŻ Poznań

VS

Trans MF Landshut Devils
8 kwietnia 2023

Aktualności

Krystian Pieszczek: Byliśmy po słowie już po ostatnich zawodach
27 stycznia 2023
Dwa lata współpracował z Andriejem Kudriaszowem. “Ta wiadomość zwaliła mnie z nóg”
25 stycznia 2023
Daniel Kaczmarek: Wybrzeże od razu przeszło do konkretów
25 stycznia 2023