/ /

Lokomotiv zbudował skład na przejechanie sezonu. “Rozsądek wziął górę”

Optibet Lokomotiv Daugavpils w składzie na sezon 2023 nie ma spektakularnych nazwisk. Władysław Komarnicki rozumie jednak koncepcję, na którą zdecydowali się działacze łotewskiego klubu.

Lokomotiv zdecydował się na zatrzymanie doskonale znanych w Daugavpils Kjastasa Poudżuksa i Jewgienija Kostygowa. W klubie będą nadal ścigać się także Nick Morris, Kevin Juhl Pedersen czy Daniił Kołodinski. Poza tym do zespołu dołączył Steve Worrall, a na pozycjach juniorskich Łotysze będą stawiać przede wszystkim na wychowanków.

W ocenie Władysława Komarnickiego tak zbudowana drużyna raczej nie włączy się do walki o najwyższe cele. Były prezes dodaje jednak, że działaczom Lokomotivu trudno się dziwić. – Oni doskonale wiedzą, że nie mogą awansować, więc taka koncepcja składu jest dla mnie uzasadniona. Moim zdaniem górę wziął zdrowy rozsądek – przekonuje były szef Stali Gorzów w rozmowie z polskizuzel.pl.

Zdaniem doświadczonego działacza w nadchodzącym sezonie Łotyszom będzie bardzo trudno o punkty na wyjazdach. – Nie ma wielkich nazwisk, bo klub jest pogodzony ze swoją sytuacją. Startują w polskiej lidze i będą chcieli wygrywać mecze u siebie. Nic więcej nie zrobią. To jednak dobra metoda. Nie ma sensu wydawać wielkich pieniędzy, jeśli to do niczego sensownego nie prowadzi. Na pewno mogą jednak ubarwić drugą ligę – podsumowuje.

1. Liga Żużlowa

MDrużynaMPMP
1---
2---
3---
4---
5---
6---
7---
8---

Najbliższa runda

ROW Rybnik

VS

Stelmet Falubaz Zielona Góra
Abramczyk Polonia Bydgoszcz

VS

H. Skrzydlewska Orzeł Łódź
Zdunek Wybrzeże Gdańsk

VS

Arged Malesa Ostrów Wlkp.
SpecHouse PSŻ Poznań

VS

Trans MF Landshut Devils
8 kwietnia 2023

Aktualności

Krystian Pieszczek: Byliśmy po słowie już po ostatnich zawodach
27 stycznia 2023
Dwa lata współpracował z Andriejem Kudriaszowem. “Ta wiadomość zwaliła mnie z nóg”
25 stycznia 2023
Daniel Kaczmarek: Wybrzeże od razu przeszło do konkretów
25 stycznia 2023