/ /

Prezes Abramczyk Polonii o inauguracji. “Orzeł może pokonać w tej lidze każdego”

Abramczyk Polonia Bydgoszcz na inaugurację 1. Ligi Żużlowej zmierzy się z H. Skrzydlewska Orłem Łódź. Prezes Jerzy Kanclerz nie ukrywa, że jest zadowolony z układu terminarza. – Uważam jednak, że czeka nas trudne zadanie – przekonuje.

– Do terminarza zawsze podchodziłem w ten sposób, że i tak trzeba pojechać siedem razy u siebie i tyle samo na wyjeździe. Uważam jednak, że zaproponowany układ spotkań jest sprawiedliwy. Moim zdaniem należy się sugerować tym, kto sezon wcześniej zaczynał u siebie, a kto na wyjeździe. Rok temu byliśmy w Landshut, a teraz pojedziemy na własnym stadionie. Jest zatem sprawiedliwie – mówi nam szef Abramczyk Polonii.

Jerzy Kanclerz nie ma wątpliwości, że inauguracja z Orłem dostarczy bydgoskim kibicom wielkich emocji. Nie dziwi się także, że wielu ekspertów upatruje w łodzianach czarnego konia rozgrywek. – Orzeł to silna drużyna. Oceniam ich wysoko. Niektórzy mówią, że to może być czarny koń i wcale tego bym nie wykluczał, choć uważam, że trzeba także liczyć się z ROW-em Rybnik. Na pewno jednak na inaugurację czeka nas trudne zadanie – podkreśla.

Jakie są zatem największy atuty Orła? – Zmierzymy się z zespołem wyrównanym, bo łodzianie dysponują nie tylko ciekawą formacją seniorską, ale mają także wsparcie młodzieży. Musimy na nich uważać, bo przy dobrej dyspozycji dnia są w stanie pokonać w tej lidze każdego. Już nasze ostatnie spotkanie z tym zespołem było ciekawe i zacięte – podsumowuje Kanclerz.

1. Liga Żużlowa

MDrużynaMPMP
1---
2---
3---
4---
5---
6---
7---
8---

Najbliższa runda

Abramczyk Polonia Bydgoszcz

VS

H. Skrzydlewska Orzeł Łódź
Zdunek Wybrzeże Gdańsk

VS

Arged Malesa Ostrów Wlkp.
ROW Rybnik

VS

Stelmet Falubaz Zielona Góra
SpecHouse PSŻ Poznań

VS

Trans MF Landshut Devils
9 kwietnia 2023

Aktualności

Piotr Protasiewicz w liczbach. Tak prezentuje się legenda
23 marca 2023
Znakomita frekwencja podczas Kryterium Asów? Wszystko na to wskazuje!
23 marca 2023
Ofensywna Orła Łódź. Tak chcą zapełnić stadion i zarobić milion
22 marca 2023