/ /

Wojciech Dankiewicz, ekspert Canal+, specjalnie dla polskizuzel.pl ułożył tabelę końcową sezonu zasadniczego 1. Ligi Żużlowej. – Wyników play-off nie odważę się typować, bo rok temu Polonia wygrała pewnie sezon zasadniczy, a potem nie weszła do finału – wyjaśnia Dankiewicz.

Wspólnie z Wojciechem Dankiewicz ułożyliśmy tabelę 1. Ligi Żużlowej. – Łatwo nie będzie, bo ta liga jest szalenie wyrównana. Trzeba też zaznaczyć, że tabelę ułożyłem na bazie aktualnych danych. Wiele może się zmienić, bo zawodnicy mocni w tym sezonie niekoniecznie muszą utrzymać formę – zaznacza Dankiewicz.

Miejsce 8. Wybrzeże Gdańsk. – Z racji perturbacji i awaryjnie budowanego składu. Nie wiem, jak to się zakończy.

Miejsce 7. PSŻ Poznań. – Beniaminek miał w odróżnieniu od Wybrzeża spokój i dlatego dałem go wyżej. Nie ulega jednak dla mnie wątpliwości, że między tymi drużynami rozegra się walka o utrzymanie.

Miejsce 6. Trans MF Landshut Devils. – Podoba mi się ten zespół, bo ma wielu rodzimych zawodników, bo wraca Smolinski, bo doświadczenie zebrane z polskich torów powinno zaprocentować.

Miejsce 5. ROW Rybnik. – Kvech, Kurtz, Hansen, w składzie ROW-u nie brak zawodników z ekstraligowymi możliwościami i aspiracjami.

Miejsce 4. Arged Malesa Ostrów. – Po spadku nie zrobili takich wzmocnień, które przyprawiłyby innych o palpitacje serca.

Miejsce 3. Orzeł Łódź. – Dużo ciekawych ruchów kadrowych z trenerem Markiem Cieślakiem na czele. Oni mogą namieszać.

Miejsce 2. Polonia Bydgoszcz. – Wydają się nie tak mocni, jak przed rokiem, ale na papierze to wciąż druga siła. No i jest tam Wiktor Przyjemski.

Miejsce 1. Falubaz Zielona Góra. – Odrobili lekcję z sezonu 2022. Po zakończeniu ligi dyrektor Piotr Protasiewicz zrobił naprawdę dobre transfery. Dla mnie murowany kandydat do wygrania rundy zasadniczej, a potem zobaczymy, bo play-off lubi wszystko wywracać do góry nogami.

 

1. Liga Żużlowa

MDrużynaMPMP
1---
2---
3---
4---
5---
6---
7---
8---

Najbliższa runda

Abramczyk Polonia Bydgoszcz

VS

H. Skrzydlewska Orzeł Łódź
Zdunek Wybrzeże Gdańsk

VS

Arged Malesa Ostrów Wlkp.
ROW Rybnik

VS

Stelmet Falubaz Zielona Góra
SpecHouse PSŻ Poznań

VS

Trans MF Landshut Devils
9 kwietnia 2023

Aktualności

Piotr Protasiewicz w liczbach. Tak prezentuje się legenda
23 marca 2023
Znakomita frekwencja podczas Kryterium Asów? Wszystko na to wskazuje!
23 marca 2023
Ofensywna Orła Łódź. Tak chcą zapełnić stadion i zarobić milion
22 marca 2023