/ /

W kadrach klubów 1. Ligi Żużlowej na sezon 2023 nie brakuje doświadczonych zawodników. Sprawdziliśmy, w których zespołach będą startować żużlowcy, którzy najdłużej ścigają się na żużlowych torach i wciąż utrzymują wysoką formę.

Najbardziej doświadczonym zawodnikiem na pierwszoligowych torach w tym roku będzie Grzegorz Walasek. Zawodnik Arged Malesy Ostrów mimo 46 lat na karku cały czas udowadnia, że nie należy go skreślać. Wychowanek Falubazu Zielona Góra zdołał potwierdzić w ubiegłym roku kilkoma udanymi występami w PGE Ekstralidze. Teraz na jej zapleczu powinien być jeszcze skuteczniejszy. Na to z pewnością liczy trener Mariusz Staszewski, którego drużyna zamierza walczyć w sezonie 2023 o czołowe lokaty.

Tuż za plecami Walaska znajdują się 40 – latkowie z H. Skrzydlewska Orła, a więc Tomasz Gapiński i Niels Kristian Iversen. Ten pierwszy zdecydował się na powrót do Łodzi, a Duńczyk na spędzenie w niej kolejnego sezonu. Obaj będą niezwykle ważnymi elementami w układance trenera Marka Cieślaka, który z pewnością wierzy, że jego drużyna będzie jedną z rewelacji tegorocznych rozgrywek.

O rok młodszy od tej dwójki jest Daniel Jeleniewski z Abramczyk Polonii. W Bydgoszczy doświadczenia na pewno nie zabraknie, bo w klubie będzie nadal startować także 38 – letni Kenneth Bjerre, który był w zeszłym roku jednym z najlepszych zawodników pierwszej ligi. Prezes Jerzy Kanclerz liczy, że ta dwójka utrzyma wysoką formę i że dzięki temu Polonia w końcu wróci do najwyższej klasy rozgrywkowej.

Warto również dodać, że rówieśnikiem Bjerre jest występujący w Trans MF Landshut Devils Martin Smolinski. Niemiec ma ostatnie duże problemy ze zdrowiem, ale działacze wierzą, że w tym roku zdoła się z nimi uporać i będzie wartością dodaną dla zespołu Sławomira Kryjoma.

1. Liga Żużlowa

MDrużynaMPMP
1---
2---
3---
4---
5---
6---
7---
8---

Najbliższa runda

Abramczyk Polonia Bydgoszcz

VS

H. Skrzydlewska Orzeł Łódź
Zdunek Wybrzeże Gdańsk

VS

Arged Malesa Ostrów Wlkp.
ROW Rybnik

VS

Stelmet Falubaz Zielona Góra
SpecHouse PSŻ Poznań

VS

Trans MF Landshut Devils
9 kwietnia 2023

Aktualności

Piotr Protasiewicz w liczbach. Tak prezentuje się legenda
23 marca 2023
Znakomita frekwencja podczas Kryterium Asów? Wszystko na to wskazuje!
23 marca 2023
Ofensywna Orła Łódź. Tak chcą zapełnić stadion i zarobić milion
22 marca 2023