/ /

To oni mają najlepszą młodzież w pierwszej lidze? Menedżer nie ma wątpliwości

Jacek Frątczak wskazał trzy drużyny, które w jego ocenie dysponują najlepszą formacją młodzieżową w 1. Lidze Żużlowej. Były menedżer nie ma wątpliwości, że na tle konkurencji wyróżnia się zwłaszcza jeden zespół.

– Nie mam wątpliwości, że najlepszą formacją juniorską dysponuje Arged Malesa. Ich największy atut polega na tym, że mają więcej niż jednego młodzieżowca na poziomie. W Ostrowie jest kilku takich zawodników. Dlaczego to takie ważne? Warto pamiętać, że juniorom przytrafiają się kontuzje, mają też wahania formy. Jeśli ktoś ma w czym wybierać, to bardzo zyskuje. Z taką sytuacją mamy do czynienia w drużynie Mariusza Staszewskiego. Poza tym ci chłopcy mają za sobą sezon w PGE Ekstralidze. Zdobyli mnóstwo doświadczeń i na pewno okaże się to pomocne – mówi nam Frątczak.

Na drugim miejscu ekspert wskazuje Abramczyk Polonię. Jego zdaniem bydgoszczanie dysponują najlepszym juniorem w lidze. – Taki zawodnik jak Wiktor Przyjemski to wielka wartość bez względu na to, kto będzie jego partnerem. Bydgoszczanie na pewno będą szukać dla niego dodatkowych startów. Nie mam wątpliwości, że pojedzie więcej niż trzy razy w każdym meczu, bo już zdążył udowodnić, że za każdym razem zdobywa także punkty seniorskie. Często zdarza mu się nawet być liderem. Abramczyk Polonia będzie mieć zatem mocną formację juniorską, ale mniej wyrównaną od tej ostrowskiej – zaznacza.

Trzecie miejsce Frątczak przyznał Stelmetowi Falubazowi Zielona Góra. – Zakładam, że zielonogórzanie będą nadal podążać drogą z minionego sezonu. Nawiązuję w ten sposób do wypożyczenia z Unii Leszno jednego z młodzieżowców. Wielkiego znaczenia nie ma dla mnie, czy to będzie Antoni Mencel, czy Maksym Borowiak. W przypadku transferu któregoś z tej dwójki i przy powrocie do ścigania Dawida Rempały duet juniorów będzie zdecydowanie powyżej ligowej przeciętnej. Szkoda tylko, że w innych zespołach mamy pod tym względem do czynienia w stu procentach lub chociaż w połowie z wychowankami. W Zielonej Górze tego brakuje i warto się nad tym zastanowić – podsumowuje.

1. Liga Żużlowa

MDrużynaMPMP
1715+102
2710+36
387-22
487-19
586-43
666-10
786-26
886-18

Najbliższa runda

H. Skrzydlewska Orzeł Łódź

VS

ROW Rybnik
10 czerwca 2023
Trans MF Landshut Devils

VS

Zdunek Wybrzeże Gdańsk
InvestHousePlus PSŻ Poznań

VS

Abramczyk Polonia Bydgoszcz
11 czerwca 2023
Arged Malesa Ostrów Wlkp.

VS

Enea Falubaz Zielona Góra

Aktualności

Zabawa w kotka i myszkę z pogodą. Tak wyglądała walka o finał IMP w Rzeszowie
9 czerwca 2023
Zalecili mu odpoczynek. Będzie im potrzebny
9 czerwca 2023
Beniaminek sprawi niespodziankę?
9 czerwca 2023