/ /

Na tych torach w pierwszej lidze jest najlepsze ściganie?

Piotr Żyto wskazał trzy tory w pierwszej lidze, które w jego ocenie gwarantują najlepsze ściganie. Zachęcamy do zapoznania się z subiektywnym rankingiem byłego trenera Falubazu Zielona Góra.

– Na pewno jednym z moich typów byłaby Zielona Góra – mówi nam Piotr Żyto. – Może nie jest to taki oczywisty wybór, ale uważam, że ten tor, kiedy nie ma zbyt dużej ingerencji komisarza, można przygotować w naprawdę świetny sposób. A wtedy ściganie stoi na najwyższym możliwym poziomie. To można było zobaczyć zarówno w sezonie 2022, jak i rok wcześniej. Ostatni finał pierwszej ligi był przecież świetnym widowiskiem. Takich meczów mieliśmy jednak znacznie więcej – dodaje.

Żyto uważa również, że w rankingu najlepszych pierwszoligowych torów trudno byłoby pominąć Łódź. Mecze na tamtejszej Motoarenie od kilku lat dostarczają kibicom wielu emocji. – Tor pod względem geometrii podobny do tego w Toruniu. Zawodnicy jeżdżą blisko siebie. Jest wiele linii jazdy, bo można atakować zarówno przy krawężniku, jak i po szerokiej. Byłem tam kilka razy i za każdym razem kibice nie mogli narzekać na nudę. Meczów z dużą liczbą mijanek w Łodzi ostatnio nie brakowało – tłumaczy.

Zestawienie doświadczonego trenera zamyka Bydgoszcz. – Na tym torze niezwykle widowiskowe są akcje pod bandą. To taki znak rozpoznawczy obiektu Polonii. Jeśli nie jest twardo i nie chodzi tylko krawężnik, to dzieje się naprawdę dużo. Wtedy wyścigi w Bydgoszczy ogląda się fantastycznie. Na pewno wiele razy przekonamy się o tym także w tym roku – podsumowuje Żyto.

1. Liga Żużlowa

MDrużynaMPMP
1---
2---
3---
4---
5---
6---
7---
8---

Najbliższa runda

Abramczyk Polonia Bydgoszcz

VS

H. Skrzydlewska Orzeł Łódź
Zdunek Wybrzeże Gdańsk

VS

Arged Malesa Ostrów Wlkp.
ROW Rybnik

VS

Stelmet Falubaz Zielona Góra
SpecHouse PSŻ Poznań

VS

Trans MF Landshut Devils
9 kwietnia 2023

Aktualności

Piotr Protasiewicz w liczbach. Tak prezentuje się legenda
23 marca 2023
Znakomita frekwencja podczas Kryterium Asów? Wszystko na to wskazuje!
23 marca 2023
Ofensywna Orła Łódź. Tak chcą zapełnić stadion i zarobić milion
22 marca 2023