/ /

Dwa lata współpracował z Andriejem Kudriaszowem. “Ta wiadomość zwaliła mnie z nóg”

Andriej Kudriaszow ma rozległego raka skóry. Rosjaninowi grozi amputacja nogi. Sytuacją swojego byłego zawodnika poruszony jest Piotr Mikołajczak, który współpracował z nim w Starcie Gniezno i Kolejarzu Opole.

– Z Andriejem współpracowałem dwa lata. Mieliśmy taką możliwość w 2019 roku w Starcie Gniezno i 2021 roku w Kolejarzu Opole. Powiedziałbym, że to człowiek do rany przyłóż. Bardzo grzeczny chłopak, który potrafił słuchać, a przy tym koleżeński i otwarty. Można było zawsze liczyć na jego wsparcie. Nie ukrywam, że mam do niego duży sentyment – mówi nam Piotr Mikołajczak, który obecnie pracuje w Betard Sparcie Wrocław.

O problemach zdrowotnych Kudriaszowa Mikołajczak dowiedział się kilka dni temu i był w wielkim szoku. – Dzień przed jego wywiadem śledziłem prezentację klubu z Opola i dostrzegłem, że go tam nie ma. Zacząłem się zastanawiać, o co chodzi, więc napisałem do Andrieja. Byłem ciekawy, bo docierały do mnie sygnały, że próbuje się dogadać w Gdańsku. Słyszałem nawet, że był po słowie i miał do nich dołączyć. Andriej po mojej wiadomości odpisał mi, że wszystkiego dowiem się jutro. I dowiedziałem się – tłumaczy.

– Kontaktowałem się też z Anetą Kuźniar, jego menedżerką i opiekunką. Wiadomość o jego problemach zdrowotnych zwaliła mnie z nóg. Ten chłopak ma niespełna 32 lata. Urodziła mu się niedawno córeczka, a musi mierzyć się z czymś takim – dodaje Mikołajczak.

Manager ds. sportu w Betad Sparcie wsparł już zbiórkę na rzecz Andrieja Kudriaszowa i namawia do tego wszystkich kibiców. – To dobrze, że szybko ruszyła taka akcja. Sam włączyłem się w nią od razu. Kontaktuję się z Anetą Kuźniar i pomagam, jak mogę. Wpłaciłem pieniądze na zbiórkę, ale poza tym przekazałem gadżety na licytacje. Słyszałem, że buduje się już strona na Allegro. Na pewno będę w tym wszystkim uczestniczyć i namawiam do tego każdego, kto ma taką możliwość. Sytuacja jest ciężka, ale wierzę, że Andriej z tego wyjdzie. Ja jestem nawet przekonany, że on będzie jeszcze jeździć na żużlu. Teraz jest jednak czas na wsparcie. To ważne, bo nie mówimy o zawodniku z PGE Ekstraligi, który ma odłożone wielkie środki na koncie – podsumowuje Mikołajczak.

***

Jak można pomóc Andriejowi Kudriaszowowi? W tej chwili możliwości są dwie. Każdy może wpłacić dowolną kwotę na zbiórkę, która trwa na portalu zrzutka.pl. Wystarczy kliknąć TUTAJ. Poza tym możliwe jest przekazanie 1,5 proc. podatku na wsparcie zawodnika. Szczegóły znajdują się na poniższej grafice.

1. Liga Żużlowa

MDrużynaMPMP
1---
2---
3---
4---
5---
6---
7---
8---

Najbliższa runda

Abramczyk Polonia Bydgoszcz

VS

H. Skrzydlewska Orzeł Łódź
Zdunek Wybrzeże Gdańsk

VS

Arged Malesa Ostrów Wlkp.
ROW Rybnik

VS

Stelmet Falubaz Zielona Góra
SpecHouse PSŻ Poznań

VS

Trans MF Landshut Devils
9 kwietnia 2023

Aktualności

Piotr Protasiewicz w liczbach. Tak prezentuje się legenda
23 marca 2023
Znakomita frekwencja podczas Kryterium Asów? Wszystko na to wskazuje!
23 marca 2023
Ofensywna Orła Łódź. Tak chcą zapełnić stadion i zarobić milion
22 marca 2023