/ /

Menadżer Zdunek Wybrzeża o transferowych planach

Zdunek Wybrzeże Gdańsk szuka zawodników. Seniora i juniora. O tym rozmawiamy z menadżerem zespołu Erykiem Jóźwiakiem. Mówi on, że chciałby pojechać od pierwszej kolejki w pełnym składzie, bo rok temu było inaczej, brakowało im jednego żużlowca, i to odbiło się na wynikach.

POLSKIZUZEL: Kadra Wybrzeża nie jest zamknięta. Na kogo pan jeszcze czeka?

Eryk Jóźwiak, menadżer Zdunek Wybrzeża: Cały czas mamy dwa wakaty. Chodzi o krajowego seniora i juniora. Cały czas jesteśmy na czujce, monitorujemy rynek, czekamy na sygnały. Mamy swój pomysł na juniora, na seniora też. Nie wszystko jest jednak zależne od nas. Czekamy na ruchy klubów, które mają nadwyżkę.

Jaka jest szansa na krajowego seniora z ZOOleszcz GKM-u Grudziądz?

– Szanse mamy takie same, jak wszyscy. Jest duże zawirowanie, jak chodzi o Wadima Tarasienko. Najpierw było, że pojedzie od pierwszej kolejki, teraz słyszymy, że od czwartej. Musimy poczekać, aż się to unormuje i będzie ta jedna pewna odpowiedź. Wiemy tyle, że nikomu w Grudziądzu nie dali jeszcze zielonego światła. Jak to się stanie, będziemy mogli rozmawiać o tym, czy podejmiemy rękawicę. Zobaczymy, ilu będzie konkurentów.

A co, jeśli okaże się, że z GKM-u będzie można wypożyczyć zawodnika dopiero w pierwszym oknie, po trzeciej kolejce?

– To nie jest optymalne rozwiązanie. Nie wiemy, co wydarzy się w pierwszych kolejach. Rok temu takie czekanie odbiło się nam czkawką, bo wpadliśmy w tarapaty. Chcielibyśmy uniknąć powtórki tamtego scenariusza i pojechać od pierwszej kolejki w pełnym składzie.

Załóżmy pozytywny scenariusz. Jaką macie konkurencję w staraniach o krajowego seniora GKM-u?

– Nie wiem. My skupiamy się na sobie. Każdego nowego zawodnika trzeba wkomponować w ramy finansowe klubu. Dla nas najważniejszym aspektem jest to, czy dany zawodnik jest do wzięcia i czy będzie chciał do nas przyjść. Jeśli odpowiedzi na oba pytania są twierdzące, to można zacząć działać.

Macie jakieś inne kadrowe pomysły na seniora? Miedziński, Holta?

– Rozglądamy się w gronie tych, co mają kontrakty warszawskie. Co do Adriana, to nie chciałbym ponosić ryzyka. Bałbym się go zatrudnić po tym, co stało się przed rokiem. Nie chciałbym dramatów związanych ze zdrowiem i całej tej atmosfery, jaka mogłaby się wytworzyć wokół klubu, gdyby znowu coś się stało. Co do innych nazwisk, to prócz Holty są też Kościuch czy Miesiąc. Nie ma jednak co wyliczać i rzucać nazwiskami, bo na razie z nikim nie rozmawiamy. Nawet z Mateuszem Szczepaniakiem. Nie nagabujemy, bo na ten moment nie ma o czym gadać. Druga strona musi zdecydować.

A ten pomysł na juniora?

– Tu mamy przede wszystkim dwa ekstraligowe kierunki, gdzie jest nadwyżka, czyli Leszno i Grudziądz. Zobaczymy, co z tego wyjdzie.

 

1. Liga Żużlowa

MDrużynaMPMP
11435+232
21421+18
31421+22
41418-28
51415-56
61412-45
71410-93
8148-50

Najbliższa runda

Aktualności

Ekspert o finale 1. Ligi: „Trudno zakładać inny scenariusz”
4 października 2023
Stal jedną nogą w 1. Lidze. „Cuda się zdarzają”
30 września 2023
Miało być wielkie święto i było. ROW walczył dzielnie
29 września 2023