/ /

Pieszczek zaskoczył menadżera Texom Stali

Krystiana Pieszczka próżno szukać w składzie drużyny Texom Stali Rzeszów na wyjazdowe spotkanie z Aforti Startem. Nowy zawodnik będzie jednak z drużyną w Gnieźnie.

– Krystian zadzwonił do mnie i powiedział, że chce być z drużyną. Daje swoich mechaników. Oni będą pomagali naszym juniorom – mówi nam Paweł Piskorz, menadżer Texom Stali.

Pieszczek do Stali trafił na zasadzie wypożyczenia z ROW-u Rybnik. Wydawało się, że jak przychodzi taki zawodnik, to od razu musi wskoczyć do składu. W Rzeszowie mają jednak czytelne zasady dotyczące ustalania składu. Pieszczek przychodząc do tego klubu, został o nich poinformowany, żeby potem nie było żadnych zgrzytów.

Stal pozyskując Pieszczka ma teraz duży komfort. Dotąd miała trzech krajowych seniorów, ale Mateusz Tudzież potrzebuje więcej jazdy, żeby wskoczyć na właściwe tory, więc menadżer miał do dyspozycji właściwie tylko Marcina Nowaka i Rafała Karczmarza. Nowak jeździ też w Anglii. Gdyby tam coś mu się stało (nawet nie chodzi o kontuzję, ale zwykłe spóźnienie samolotu), to Stal miałaby problem. Teraz ma Pieszczka, więc ten problem jest z głowy. Dlatego menadżer Stali, choć stracił Jonasa Jeppesena i Eduarda Krcmara (pierwszy odszedł, drugi szuka klubu), a zyskał tylko Pieszczka, to jest zadowolony z takiego rozwiązania.

Do pełni szczęścia jest mu potrzebny mocniejszy Tudzież, bo to naturalny zastępca Karczmarza na pozycji U-24. Tudzież na razie startuje jako rezerwowy pod numerami 8 i 16. Teraz jednak podpisał kontrakt w drugiej lidze szwedzkiej i lidze niemieckiej, więc jest szansa, że odrobi braki w objeżdżeniu.

A jeśli chodzi o mecz ze Startem, to przed rozpoczęciem ligi mówilibyśmy, że to hit. Start jednak jeździ mocno w kratkę. – To jednak nadal będzie hit i bardzo ciężki mecz dla nas. A chcę powiedzieć, że my każde spotkanie traktujemy jak finał. Na pewno będziemy w Gnieźnie walczyć. Jest dobra atmosfera, cieszy, że jedzie z nami Krystian – kwituje Piskorz.

Awizowane składy na mecz Start Gniezno – Texom Stal Rzeszów:

Texom Stal Rzeszów: 1. Marcin Nowak, 2. Kevin Woelbert, 3. Rafał Karczmarz, 4. Jacob Thorssell, 5. Peter Kildemand, 6. Philip Hellstroem-Baengs

Start Gniezno: 9. Hubert Łęgowik, 10. Tim Soerensen, 11. Kacper Gomólski, 12. Josh Pickering, 13. Sam Masters, 14. ?, 15. Mikołaj Czapla

Początek meczu w sobotę 27 maja o godzinie 14:00. Transmisja w Canal+ Sport 5.

1. Liga Żużlowa

MDrużynaMPMP
11435+232
21421+18
31421+22
41418-28
51415-56
61412-45
71410-93
8148-50

Najbliższa runda

Aktualności

Stal jedną nogą w 1. Lidze. „Cuda się zdarzają”
30 września 2023
Miało być wielkie święto i było. ROW walczył dzielnie
29 września 2023
Drugi transfer Arged Malesy stał się faktem!
29 września 2023