/ /

Aktualności 2. liga żużlowa

22
mar

Rośnie kolejna potęga na wschodzie?

Dzieje się w Texom Stal Rzeszów. Drużyna wyjechała na tor, a nowy prezes mówi, że dawno nie było takiego porządku na stadionie w trakcie treningu. Co ważne, z dobrej strony pokazali się też zawodnicy. Klub pochwalił się też zatrudnieniem trenera Stanisław Kępowicza i zacieśnieniem współpracy ze szkółką Janusza Kolodzieja. Na wschodzie rośnie kolejna potęga po...
20
mar

Trener Unii Tarnów jest dobrej myśli

Unia Tarnów jeszcze nie wyjechała na tor, a jej najlepszy junior Piotr Świercz zmienił pracodawcę. Trener Stanisław Burza uważa jednak, że Jaskółki stać na sprawienie niespodzianki.
18
mar

Mocne wejście nowego prezesa Texom Stali

Michał Drymajło kilka dni temu został nowym prezesem Texom Stali Rzeszów. Dla wielu kibiców odejście Łukasza Rojka, dotychczasowego szefa klubu, było ogromnym zaskoczeniem. Drymajło, który jest też większościowym udziałowcem, zapewnia jednak, że cele się nie zmieniły. Kadra jest mocna, środki w budżecie zabezpieczone, więc drużyna ma walczyć o najwyższe cele.
16
mar

Na to czeka trener Łotyszy

– Wiadomo, że chcielibyśmy awansować do pierwszej ligi, ale nie wszystko od nas zależy. Reguły gry są jasne. Wejdziemy, jak wygramy drugą ligę, a Niemcy z Landshut spadną z pierwszej. Szanse na taki scenariusz, są niewielkie. Zrobimy jednak wszystko, żeby się pokazać z dobrej strony – mówi nam Nikołaj Kokin, trener Lokomotivu Daugavpils.
16
mar

500 chętnych w Lublinie. Kategoria pitbike robi furorę!

W pierwszy weekend marca odbyło się seminarium dla trenerów i instruktorów sportu żużlowego. Jednym z uczestników był Rafał Dobrucki, który opowiadał o nowych rozwiązaniach, bezpieczeństwie i efektywności szkolenia. Trener kadry sporo mówił o znaczeniu kategorii pitbike, która cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród młodzieży. To bardzo ważna informacja dla żużla.
14
mar

Polonia Piła pojedzie w drugiej lidze. “To czekanie było wyższym dobrem”

Już dawno w polskim żużlu nie trzeba było czekać tak długo na decyzję, czy dany klub przystąpi do rozgrywek ligowych. W przypadku Polonii Piła ostateczna decyzja zapadła kilka dni temu, tuż przed startem sezonu 2023. Jacek Frątczak uważa jednak, że cierpliwość była w tym przypadku zrozumiała.
13
mar

Jakie mecze w telewizji na inaugurację sezonu

Znamy już telewizyjny rozkład jazdy w 1. kolejce 1. i 2. Ligi Żużlowej. Poniżej pełny zestaw spotkań z zaznaczeniem, które z nich będzie można zobaczyć siedząc wygodnie na kanapie. 
10
mar

Polonia Piła  z licencją zwykłą na sezon 2023

Pilski Klub Sportowy Polonia Piła spółka z o.o. z licencją zwykłą na sezon 2023. Taką decyzję wydał Zespół ds. Licencji dla Klubów w dniu 9 marca.
07
mar

Szkolenie dla komisarzy technicznych. Wszyscy Polacy z wynikiem pozytywnym!

W sobotę i niedzielę w Warszawie odbyło się szkolenie oraz egzamin dla wszystkich komisarzy technicznych, którzy mają uprawnienia międzynarodowe. W tym gronie znaleźli się również Polacy. Każdy z nich uzyskał wynik pozytywny.
05
mar

Duże zainteresowanie seminarium dla trenerów i instruktorów sportu żużlowego

W sobotę i niedzielę w Gorzowie odbyło się coroczne seminarium trenerów i instruktorów sportu żużlowego. Uczestnicy brali udział w szkoleniach.
03
mar

Dziennikarz Canal+: Moja czwórka to Falubaz, Polonia Arged Malesa i Orzeł

Mateusz Dziopa z Canal+ uważa w sezonie 2023 pierwszej ligi w TOP 4 znajdą się zespoły z Zielonej Góry, Bydgoszczy, Ostrowa i Łodzi. W tym gronie dziennikarz nie widzi ROW-u Rybnik. – Moim zdaniem w tym zespole jest zbyt wiele znaków zapytania – podkreśla.
01
mar

Został w Kolejarzu. Mówi, że był to klubowi winny

– Nie zastanawiałem się zbyt długo. Dobrze dogaduję się z prezesem, zarządem i drużyną. Szczerze, to nawet nie myślałem o zmianach – mówi Damian Dróżdż, który kolejny sezon spędzi w drużynie Metaliki Recycling Kolejarza Rawicz.
1 2 3 63

1. Liga Żużlowa

MDrużynaMPMP
1---
2---
3---
4---
5---
6---
7---
8---

Najbliższa runda

Abramczyk Polonia Bydgoszcz

VS

H. Skrzydlewska Orzeł Łódź
Zdunek Wybrzeże Gdańsk

VS

Arged Malesa Ostrów Wlkp.
ROW Rybnik

VS

Stelmet Falubaz Zielona Góra
SpecHouse PSŻ Poznań

VS

Trans MF Landshut Devils
9 kwietnia 2023

Aktualności

Piotr Protasiewicz w liczbach. Tak prezentuje się legenda
23 marca 2023
Znakomita frekwencja podczas Kryterium Asów? Wszystko na to wskazuje!
23 marca 2023
Ofensywna Orła Łódź. Tak chcą zapełnić stadion i zarobić milion
22 marca 2023