/ /

Aktualności 2. liga żużlowa

30
lis

Lokomotiv zbudował skład na przejechanie sezonu. “Rozsądek wziął górę”

Optibet Lokomotiv Daugavpils w składzie na sezon 2023 nie ma spektakularnych nazwisk. Władysław Komarnicki rozumie jednak koncepcję, na którą zdecydowali się działacze łotewskiego klubu.
28
lis

To jeden z kandydatów do awansu. “Po spadku ważny jest ten pierwszy moment”

Jacek Frątczak ocenia okres transferowy w wykonaniu Startu Gniezno. Jego zdaniem spadkowicz z eWinner 1. Ligi będzie jednym z trzech kandydatów do awansu.
27
lis

Duże zmiany w Rawiczu. Mają skład na trudne czasy

Po sezonie 2022 do dużych zmian doszło w Metalika Recycling Kolejarzu Rawicz. Jacek Frątczak uważa, że to efekt zmiany strategii, na którą zdecydował się prezes klubu Sławomir Knop. Zdaniem byłego menedżera takiego podejścia nie należy krytykować.
26
lis

Odstawili tych, którzy nie trzymali ciśnienia

OK Bedmet Kolejarz Opole, to zespół, który w trzech ostatnich sezonach wygrał najwięcej meczów w 2. Lidze Żużlowej, ale awansu nie potrafił wywalczyć. – Dlatego klub wymienił zawodników, którzy nie trzymają ciśnienia na innych – mówi nasz ekspert Sławomir Kryjom, menadżer Trans MF Landshut Devils.
24
lis

To jest kandydat numer 1 do awansu

– Transfery, jakie zrobiła Texom Stal Rzeszów pozwalają realnie myśleć o awansie do eWinner 1. Ligi. Liderem drużyny powinien być Marcin Nowak. Wiele do udowodnienia mają Duńczycy Peter Kildemand i Jonas Jeppesen – mówi Sławomir Kryjom, menadżer MF Trans Landshut Devils.
23
lis

Najważniejsze, żeby wystartowali

W przypadku Polonii Piła nie ma znaczenie to, jaki skład zbudowali. Najważniejsze, żeby w ogóle w tej lidze wystartowali. Tak uważa ekspert Canal+ Wojciech Dankiewicz.
22
lis

Formacja krajowa największym pozytywem tej drużyny

Jacek Frątczak, żużlowy menedżer i ekspert, krytycznie ocenia skład zbudowany przez Unię Tarnów w ostatnim oknie transferowym.
02
lis

Sporo zmian w regulaminach na sezon 2023. Przewodniczący GKSŻ wyjaśnia

Do startu sezonu 2023 na torach eWinner 1. Ligi i 2. Ligi Żużlowej jeszcze sporo czasu, ale już teraz wiadomo, że w regulaminach przyszłorocznych rozgrywek doszło do wielu zmian. Niektóre z nich są niezwykle istotne, bo dotyczą zasad rozgrywania spotkań, a także relacji klubów z zawodnikami. Poniżej prezentujemy najważniejsze różnice w porównaniu z tegorocznymi przepisami.
30
paź

Trener Lokomotivu wyjaśnia, na czym polega ich problem

Łotewski Lokomotiv chce zbudować niemal identyczny skład jak w sezonie 2022. Trener Nikołaj Kokin nie robi wielkich planów. Drużyna ma jechać dla kibiców, cieszyć ich oko. Zresztą Daugavpils i tak nie może awansować z przyczyn regulaminowych.
26
paź

Trener Unii Tarnów mówi, jakie są plany na przyszłość

Stanisław Burza, trener Unii, mówi wprost, o co pojedzie jego drużyna w sezonie 2023. Plan jest ambitny. Szkoleniowiec opowiada też o kadrowych priorytetach i o tym, jak bardzo Jaskółkom zależy na zatrzymaniu juniora Piotra Świercza.
25
paź

Nie będzie Turnieju Mikołajkowego? “Bardzo się pomyliliśmy”

GKSŻ zamierzała wrócić w tym roku do organizacji Turnieju Gwiazdkowo – Mikołajkowego. Zawody miały odbyć się 4 grudnia w Gnieźnie. Na transmisję z wydarzenia gotowa była telewizja Canal+. Niestety, najpewniej nic z tego nie będzie. Wszystko ze względu na niemal zerowy odzew żużlowców.
14
paź

GKSŻ czeka na zgłoszenia zawodników na Turniej Mikołajkowy

Główna Komisja Sportu Żużlowego we współpracy z telewizją oraz klubem z Gniezna chce zorganizować w tym roku Turniej Mikołajkowy. Zawody miałyby odbyć się 4 grudnia. Wszystko zależy jednak od zainteresowania żużlowców.
1 2 3 59

eWinner 1. Liga Żużlowa

MDrużynaMPMP
11430+77
21424+153
31420+44
41417-11
51414-29
61413-50
71411-62
81411-122

Najbliższa runda

Aktualności

Jakub Jamróg: Orzeł kiedyś był dla mnie trampoliną
3 grudnia 2022
Tomasz Bajerski: Mamy młodą, ambitną drużynę. Na to było nas stać
2 grudnia 2022
Lokomotiv zbudował skład na przejechanie sezonu. “Rozsądek wziął górę”
30 listopada 2022