DMPJ: Duże problemy z pogodą. Pojechali tylko w Gdańsku

W środę na kilku polskich torach miały odbyć się kolejne rundy Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów. Przez pogodę odwołano jednak zmagania w Poznaniu, Częstochowie oraz Tarnowie. Do skutku doszedł tylko turniej w Gdańsku, gdzie rozegrano zaledwie dwanaście wyścigów. Zwyciężyli młodzieżowcy Abramczyk Polonii Bydgoszcz.

Sędzia zakończył zmagania w Gdańsku po trzeciej serii z powodu niezadowalającego stanu toru. Zawody zakończyły się więc zwycięstwem Abramczyk Polonii Bydgoszcz, która w dwunastu wyścigach uzbierała 24 punkty. Punkt mniej wywalczyli juniorzy Maszewski GKM-u Grudziądz (23), a ex aequo na trzecim miejscu sklasyfikowano Zdunek Wybrzeże Gdańsk i KS Toruń (po 12 punktów.

III runda DMPJ w Gdańsku:
1. Abramczyk Polonia Bydgoszcz – 24 pkt.
2. Maszewski GKM Grudziądz – 23
3. Zdunek Wybrzeże Gdańsk – 12
3. KS Toruń – 12

Indywidualnie najlepiej spisali się zawodnicy z Bydgoszczy oraz Grudziądza. Najwięcej punktów uzbierali: Olivier Buszkiewicz, Franciszek Majewski (obaj Polonia) i Jan Przanowski (GKM). Ta trójka zapisała na swoim koncie po 8 punktów. Niewiele im ustępował drugi z grudziądzkich juniorów Kacper Łobodziński, który zdobył 7 „oczek”.