Co za dzień w Częstochowie. Juniorzy odjechali dwie rundy

W czwartek mieliśmy więcej szczęścia do pogody niż w środę i udało się odjechać aż cztery rundy Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów. Jedna była zaległa. Chodzi o zawody w Częstochowie. Co ciekawe, pod Jasną Górą tego samego dnia zorganizowano i dokończono dwa turnieje (III i IV rundę). Pogoda przeszkodziła tylko w Gnieźnie.

III runda DMPJ w Częstochowie:
1. Włókniarz Częstochowa – 54 punkty
2. Innpro ROW Rybnik – 30
3. H. Skrzydlewska Orzeł Łódź – 26
4. Włókniarz II Częstochowa – 10

Nie udało się w środę, ale za to udało się w czwartek. III runda w Częstochowie rozpoczęła się o godzinie… 10:00. Turniej padł łupem Włókniarza, który zdominował całe zawody. Komplet punktów zdobył Kacper Halkiewicz (15), a po trzynaście „oczek” uzbierali jego koledzy: Kajetan Kupiec, Bartosz Śmigielski oraz Szymon Ludwiczak. Do dwucyfrówek dobrnęli jeszcze tylko dwaj młodzieżowcy Orła Łódź, a mianowicie Mateusz Bartkowiak i Aleksander Grygolec (obaj po 10 punktów).

IV runda DMPJ w Częstochowie:
1. Innpro ROW Rybnik – 46 punktów
2. H. Skrzydlewska Orzeł Łódź – 31
3. Włókniarz Częstochowa II – 26
4. OK Kolejarz Opole – 16

Popołudniu najlepsi juniorzy Włókniarza już odpoczywali, co skrzętnie wykorzystali zawodnicy z Rybnika. To ROW wygrał IV rundę, a bezkonkurencyjny okazał się Paweł Trześniewski (15 punktów). Doskonale spisali się też: Maksym Borowiak (13) i Kacper Tkocz (12). Warto pochwalić jeszcze Aleksandra Grygolca (11), a także Seweryna Orgackiego (10).

IV runda DMPJ w Toruniu:
1. Abramczyk Polonia Bydgoszcz – 41 punktów
2. Maszewski GKM Grudziądz – 37
3. KS Toruń – 26
4. Zdunek Wybrzeże Gdańsk – 13

W Toruniu doszło do zaciętej rywalizacji pomiędzy bydgoszczanami a grudziądzanami. Nieznacznie lepsi okazali się ci pierwsi, dla których najwięcej punktów zdobył Franciszek Majewski (10 w pięciu startach). Pozostali juniorzy Polonii wyjechali na tor tylko czterokrotnie. Najwięcej „oczek” spośród wszystkich czterech drużyn uzbierali reprezentanci GKM-u: Jan Przanowski i Kevin Małkiewicz (obaj po 11).

IV runda DMPJ w Gorzowie:
1. Enea Stal Gorzów – 42 punkty
2. #OrzechowaOsada PSŻ Poznań – 37
3. Polonia Piła – 21
4. Falubaz Zielona Góra – 15

Ciekawie było jeszcze w Gorzowie. Tutaj już najlepsi okazali się gospodarze, którzy zdobyli pięć punktów więcej niż zespół z Poznania. Same „trójki” na swoim koncie zapisał Jakub Stojanowski (12 w czterech wyścigach), Oskar Paluch i Mikołaj Krok (11 w pięciu) oraz Kacper Grzelak (16 w sześciu) i Kacper Teska (15 w sześciu).