Weekend od początku do samego końca obfitował w ogromne emocje z udziałem Żużlowych Reprezentantów Polski. To dobry moment, aby przejrzeć jak spisywali się oni na torach.
Piątek rozpoczęliśmy na toruńskiej Motoarenie, gdzie aktualni Drużynowi Mistrzowie Polski podejmowali zespół z Zielonej Góry. Spotkanie od samego początku należało do Torunian i ostatecznie zakończyło się ich wysokim zwycięstwem 54:36. Jednym z mocniejszych ogniw gospodarzy był Patryk Dudek (9+1). Honoru Stelmet Falubazu bronił natomiast Przemysław Pawlicki (10+1). Drugie piątkowe spotkanie odbyło się na stadionie w Grudziądzu pomiędzy Bayersystem GKM a Fogo Unią Leszno. Liderem gości był młodszy z braci Pawlickich, który mimo upadku w swoim drugim starcie do samego końca spotkania stanowił o sile Leszczynian.
PGE Ekstraliga, 5. runda:
Pres Toruń – Stelmet Falubaz Zielona Góra 54:36
9. Patryk Dudek – (3,2*,1,1,2) 9+1
1. Dominik Kubera – (0,1*,2,2*,0,0) 5+2
3. Przemysław Pawlicki – (2,3,2,2,1*,0) 10
Bayersystem GKM Grudziądz – Fogo Unia Leszno 50:40
15. Kevin Małkiewicz – (2,2,2,1,1*) 8+1
5. Piotr Pawlicki – (2,w,3,2,3,2,1) 13
15. Kacper Mania – (0,-,0) 0
Następnego dnia w Rzeszowie odbył się finał Drużynowych Mistrzostw Europy. Podopieczni trenera Stanisława Chomskiego osłabieni brakiem niezdolnego do jazdy Piotra Pawlickiego tym razem musieli zadowolić się srebrnymi medalami tej imprezy. Na sporą pochwałę zasługuje występ Bartosza Bańbora. Junior Orlen Oil Motoru Lublin w swoich pięciu startach zdobył 14 punktów będąc tym samym najlepiej punktującym polskim zawodnikiem. Zawody w Rzeszowie wygrali Duńczycy, natomiast na najniższym stopniu podium stanęli Szwedzi.
Drużynowe Mistrzostwa Europy, Rzeszów:
Reprezentacja Polski – 2. miejsce, 39 pkt
1. Bartosz Zmarzlik – (3,3,1,d,3,2,) 12
2. Przemysław Pawlicki – (0,2,2,1,3) 8
3. Wiktor Przyjemski – (0,2,0,-,) 2
4. Bartłomiej Kowalski – (2,0,1,-,-) 3
17. Bartosz Bańbor – (3,3,2,3,3) 14
Niedziela rozpoczęła się w Pile, gdzie Abramczyk Polonia Bydgoszcz z Wiktorem Przyjemskim i Maksymilianem Pawełczakiem wywalczyli kolejne zwycięstwo w rozgrywkach Metalkas 2. Ekstraligi. Niepokonani na w PGE Ekstralidze jest natomiast Orlen Oil Motor Lublin. Podopieczni trenera Macieja Kuciapy na sam koniec weekendu pewnie wygrali z zespołem z Wrocławia. W spotkaniu ujrzeliśmy aż pięciu Żużlowych Reprezentantów Polski.
Metalkas 2. Ekstraliga, 5. runda:
Polonia Piła – Abramczyk Polonia Bydgoszcz 31:58
6. Maksymilian Pawełczak – (3,3,0,1*) 7+1
8. Wiktor Przyjemski – (3,1*,2,3) 9+1
PGE Ekstraliga, 5 runda:
Orlen Oil Motor Lublin – Betard Sparta Wrocław 55:35
11. Kacper Woryna – (2,2,3,3,0) 10
12. Mateusz Cierniak – (1,1*,1,2*) 5+2
13. Bartosz Zmarzlik – (3,3,3,3,3) 15
14. Bartosz Bańbor – (3,1,1)
3. Bartłomiej Kowalski – (0,0,2,0)








