Środa była przeznaczona dla drugiej rundy Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów. W pięciu grupach zwyciężyli młodzieżowcy z Leszna, Bydgoszczy, Krosna, Częstochowy i Gorzowa.Read More
Jedenastu kadrowiczów wystartowało w weekendowych meczach ligowych. Zabrakło tylko na torze kontuzjowanego Damiana Ratajczaka oraz Wiktora Przyjemskiego i Maksymiliana Pawełczaka, ponieważ Abramczyk Polonia Bydgoszcz tym razem nie miała żadnego spotkania w Metalkas 2. Ekstralidze. Bracia Pawliccy ponadto w niemieckim Stralsundzie wywalczyli przepustkę do SEC Challenge.Read More
Ruszyły zmagania w pięciu grupach Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów. Na inaugurację zwyciężyły drużyny z Leszna, Grudziądza, Lublina, Łodzi oraz Gorzowa. Zanotowano jednak tylko dwa komplety: Marcela Juskowiaka (Unia Leszno) i Oskara Chatłasa (Stal Gorzów).Read More
Dziesięciu reprezentantów Polski wystąpiło w weekendowych meczach PGE Ekstraligi oraz Metalkas 2. Ekstraligi. Niepokonani byli: Bartosz Zmarzlik i Maksymilian Pawełczak. Doskonałe występy zanotowali także: Kacper Woryna, Piotr Pawlicki oraz Bartłomiej Kowalski, który okazał się bohaterem spotkania pomiędzy Gezet Stalą Gorzów a Betard Spartą Wrocław. Poniżej prezentujemy wyniki wszystkich podopiecznych selekcjonera Stanisława Chomskiego.Read More
Antoni Kawczyński okazał się najlepszy w turnieju Zaplecza Kadry Juniorów w Opolu. Do zwycięstwa wystarczyło mu 13 punktów. Drugą pozycję zajął Emil Konieczny, a trzecie Eryk Kamiński. Obaj uzbierali po 12 „oczek” i musieli powalczyć jeszcze w wyścigu dodatkowym. Poniżej przedstawiamy punktację wraz z kolejnością.Read More
Maksymilian Pawełczak ma dopiero 16 lat (21 września będzie obchodził 17. urodziny), a w sporcie osiągnął już całkiem sporo sukcesów. Srebrny medalista Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Polski 2025 nie chce spoczywać na laurach i nie lekceważy żadnego przeciwnika. – Z pokorą chcę dążyć do kolejnych dobrych wyników – mówi nam młody reprezentant Polski.Read More
Czternastu reprezentantów Polski wystartowało w weekendowych meczach PGE Ekstraligi oraz Metalkas 2. Ekstraligi. Niektórzy spisali się rewelacyjnie. Niestety, nie wszyscy kończyli zawody z uśmiechami na twarzach. Poniżej prezentujemy, jak od piątku do niedzieli spisywali się wybrańcy selekcjonera Stanisława Chomskiego.Read More
Grzegorz Walasek oficjalnie zakończył swoją karierę, która trwała od 1993 roku. W turnieju pożegnalnym byłego reprezentanta Polski zwyciężył Bartosz Zmarzlik. Sześciokrotny mistrz świata w całych zawodach stracił tylko punkt. Rywalizację przerwano po rozegraniu czterech pełnych serii.Read More
Orlen Oil Motor Lublin na torze w Gdańsku obronił tytuł Mistrza Polski Par Klubowych. Wszystkie wyścigi w drodze po złoto odjechali: Bartosz Zmarzlik i Martin Vaculik, ale w zespole (na rezerwie) był drugi z kadrowiczów Kacper Woryna. O medal otarł się Piotr Pawlicki. Finalnie srebro pojechało do Grudziądza, a brąz do Wrocławia.Read More
Memoriał Alfreda Smoczyka doszedł do skutku w drugim terminie (pierwotnie zawody miały odbyć się w niedzielę, 29 marca). Turniej był udany dla Piotra Pawlickiego, który uplasował się na trzeciej pozycji. Dalsze miejsca wywalczyli dwaj inni reprezentanci Polski: Kacper Mania oraz Bartłomiej Kowalski. Zwyciężył Ben Cook, a drugi był Ryan Douglas.Read More