6. Miejsce Polaków w FIM Speedway of Nations

Nie tak to miało wyglądać. Reprezentacja Polski zajęła przedostatnie, szóste miejsce w finale FIM Speedway of Nations w duńskim Vojens. Wygrali Australijczycy.

Finał rozgrywany był w niełatwych warunkach atmosferycznych. Zmoczony tor był jednak ten sam dla wszystkich. W pierwszych trzech biegach w biało-czerwonych kevlarach wyjechali Bartosz Zmarzlik i Patryk Dudek. W pierwszej rywalizacji przeciwko Czechom Zmarzlik przywiózł cztery oczka, lecz Dudek zamknął stawkę. W stosunku 5:4 Polacy wygrali kolejny bieg ze Szwedami.

Niestety byli już bezradni w starciu kolejno z Australijczykami i Wielką Brytanią, pozbawiając się tym samym szans na wejście do baraży. Na nic się zdała już zmiana Patryka Dudka na Macieja Janowskiego w rywalizacji z Brytyjczykami. Na zakończenie zmagań w rundzie zasadniczej Biało-Czerwoni pokonali Finów i Duńczyków, dwukrotnie 6:3.

Polska reprezentacja jeszcze ani razu w historii Speedway of Nations (od 2018 roku) nie stanęła na najwyższym stopniu podium. Natomiast w historii Drużynowych Mistrzostw Świata Biało-Czerwoni nie znaleźli się na podium pierwszy raz od dziesięciu lat. W tegorocznym SON zajęli przedostatnią szóstą lokatę, wyprzedzając jedynie Finów.