Maksymilian Pawełczak mistrzem świata!

Nie było na niego mocnych. Maksymilian Pawełczak sięgnął po mistrzostwo świata w klasie 125cc na torze w Pardubicach. Wygrał wszystkie pięć wyścigów. Siódme miejsce zajął Kewin Nycz, dwunaste zaś Filip Bęczkowski.

Była to pierwsza część miniżużlowego weekendu w Pardubicach, ponieważ dzień później rozegrany został europejski czempionat w tej samej klasie.  Reprezentację Polski w zawodach FIM Track Racing Youth Gold Trophy stanowili Filip Bęczkowski i Kewin Nycz z GUKS Speedway Wawrów oraz Maksymilian Pawełczak z ŻKS Polonii Bydgoszcz.

Ten ostatni jako jedyny zwyciężył wszystkie pięć biegów, dzięki czemu wyprzedział Lestera Matthijssena z Holandii (14 punktów) oraz Thiesa Schweera z Niemiec (13 punktów).

Kewin Nycz zaczął występ w Pardubicach od zdobycia jednego oczka, a później czterokrotnie przyjeżdżał do mety jako drugi. Zajął finalnie siódme miejsce. Początek mistrzostw świata, który mógł napawać optymizmem zaliczył Filip Bęczkowski, ponieważ w pierwszych dwóch gonitwach przywiózł pięć punktów. Później jednak nie zdołał już powiększyć swojego dorobku.