Szymon Woźniak i Dominik Kubera powalczą o udział w SGP 2023!

Znamy już pełną obsadę turnieju SGP Challenge, który odbędzie się 20 sierpnia w Glasgow. O awans do tego prestiżowego cyklu powalczy dwóch Polaków. Pod taśmą zameldują się Dominik Kubera i Szymon Woźniak.

W turniejach kwalifikacyjnych do GP Challenge wzięło udział czterech reprezentantów Polski. Wychowanek FOGO Unii Leszno, a obecnie reprezentant Motoru Lublin wygrał eliminacje w Nagyhalasz, a żużlowiec MOJE BERMUDY Stali Gorzów uplasował się na trzecim miejscu podczas turnieju w Debreczynie. W tych samych zawodach szósty był Bartosz Smektała. W Abensberg nie udało się awansować Patrykowi Dudkowi, który zakończył zmagania na szóstym miejscu.

Na liście startowej doszło do jednej zmiany. W zawodach nie wystąpi Kai Huckenbeck, który doznał poważnej kontuzji. Doszło do złamania miednicy i czeka go dłuższa przerwa. Miejsce kontuzjowanego reprezentanta Niemiec i zawodnika Trans MF Devils Landshut zajmie Michael Jepsen Jensen. Duńczyk brał udział w eliminacjach do GP 2023, a o przepustkę do SGP Challenge starał się w Debreczynie. Finalnie zajął piąte miejsce, które było niepremiowane awansem. 30-latek miał jednak nieco więcej szczęścia i finalnie wystąpi w zmaganiach.

Zawody zaplanowane zostały na najbliższą sobotę, 2o sierpnia, na godzinę 20:00. Awans do cyklu Grand Prix 2023 wywalczy trzech najlepszych zawodników.