Znamy dzikie karty na SEC 2023. Pięciu Polaków w obsadzie

Poznaliśmy dzikie karty, wręczone uczestnikom cyklu TAURON SEC 2023. FIM Europe wskazało pięciu zawodników, którzy będą rywalizować w tegorocznych mistrzostwach Europy oraz czterech rezerwowych, którzy będą oczekiwać na swoje szanse.

 

Antonio Lindbaeck ze Szwecji walczył o awans do SEC na Węgrzech i startował w biegach dodatkowych. Koniec końców przegrał rywalizację z Andreasem Laygerem, ale fani tego walecznego zawodnika mogą spać spokojnie. Przedstawiciel „Trzech Koron” i brązowy medalista SEC za sezon 2015 dołącza do stawki TAURON SEC 2023.

 

W Częstochowie, Guestrow, Bydgoszczy i Pardubicach zobaczymy również Andzejsa Lebedevsa z Łotwy. Mistrza Europy z 2017 roku specjalnie przedstawiać nie trzeba. Waleczny zawodnik Cellfast Wilków Krosno z pewnością ma chrapkę na zdobycie medalu. Bardzo lubi m.in. tor w Guestrow, gdzie w 2017 roku zajął drugie miejsce.

 

W Guestrow kibice owacyjnie przywitają Niemca Kaia Huckenbecka, który jest bohaterem miejscowych fanów. On również otrzymał dziką kartę na sezon 2023. Siedem lat temu Huckenbeck wywalczył na niemieckiej ziemi trzecie miejsce. Jeden z najlepszych zawodników 1. Ligi Żużlowej z pewnością ubarwi tegoroczne zmagania.

 

Kolejna stała dzika karta wędruje do Vaclava Milika. Doświadczony zawodnik pojawi się na wszystkich czterech obiektach, ale z pewnością serce mocniej zabije mu w Pardubicach. Czech może liczyć na ogromne wsparcie tamtejszej publiczności. W 2022 roku był bardzo bliski wygrania Zlatej Prilby, ale kręci go przede wszystkim walka o medale. W latach 2016-2017 odbierał odpowiednio srebrny i brązowy krążek za cykl SEC.

 

Cykl TAURON SEC 2023 będzie też miał reprezentanta Wielkiej Brytanii. Adam Ellis otrzymał ostatnią z dzikich kart. 27-latek na pewno jest w stanie sprawić niejedną niespodziankę, a jego świetne starty m.in. na polskich  torach nie umknęły uwadze organizatorów.

 

Rezerwowymi w cyklu będą: Timo Lahti (Finlandia, R1), Szymon Woźniak (Polska, R2), Niels Kristian Iversen (Dania, R3) oraz Mads Hansen (Dania, R4).

 

Do wyżej wymienionego zestawu dokładamy jeszcze pierwszą piątkę TAURON SEC 2022 – Leona Madsena, Janusza Kołodzieja, Mikkela Michelsena, Patryka Dudka i Dominika Kuberę. Awans w Nagyhalasz wywalczyli: Dimitri Berge, Kacper Woryna, Grzegorz Zengota i Jan Kvech. W ten sposób mamy pewność, że w cyklu TAURON SEC 2023 zobaczymy przedstawicieli przynajmniej ośmiu krajów, a jest wysoce prawdopodobne, że będzie ich 9. Timo Lahti najpewniej rozpocznie rywalizację w Częstochowie, w miejsce kontuzjowanego Kubery.

 

Obsada TAURON SEC 2023

 

Leon Madsen (Dania) #30

Janusz Kołodziej (Polska) #333

Mikkel Michelsen (Dania) #155

Patryk Dudek (Polska) #692

Dominik Kubera (Polska) #415

 

Dimitri Berge (Francja) #96

Kacper Woryna (Polska) #223

Jan Kvech (Czechy) #201

Grzegorz Zengota (Polska) #29

Andreas Lyager (Dania) #114

 

Antonio Lindbaeck (Szwecja) #85

Andzejs Lebedevs (Łotwa) #129

Kai Huckenbeck (Niemcy) #744

Vaclav Milik (Czechy) #225

Adam Ellis (Wielka Brytania) #299

 

Rezerwowi:

R1 – Timo Lahti (Finlandia) #98

R2 – Szymon Woźniak (Polska) #48

R3 – Niels Kristian Iversen (Dania) #88

R4 – Mads Hansen (Dania) #266