News

Czas na finał DMEJ

31.08.2018, 09:54

Drużynowe Mistrzostwa Europy Juniorów to kolejne zawody, gdzie bardzo mocno liczymy na triumf Polaków. Na łotewskiej ziemi w Daugavpils wystąpią czołowi juniorzy z naszego kraju, więc emocji z pewnością nie zabraknie.

Już przyzwyczailiśmy się do tego, że przed startem zawodów drużynowych „Biało-Czerwoni” są uważani za żelaznych faworytów. Trudno jednak nie sądzić inaczej,

gdy patrzy się na nazwiska naszych reprezentantów. Rafał Kaczmarz, Dominik Kubera, Bartosz Smektała, Wiktor Lampart i Maksym Drabik spróbują dorzucić złote medale do swojej kolekcji. Ciekawym wątkiem jest fakt, iż Rafał Dobrucki powołał dwóch zawodników z Leszna tuż przed półfinałem PGE Ekstralilgi, w którym leszczynianie mierzą się.... z jego Spartą Wrocław.

Kto będzie głównym rywalem Polaków? Zawsze przy tej okazji trzeba przeanalizować zestawienie Duńczyków. Mads Hansen, Patrick Hansen, Andreas Lyager i Frederik Jakobsen powinni napsuć nam sporo krwi. Zresztą – nie tak dawno żużlowcy z kraju Hamleta bardzo mocno postawili się Polakom w Drużynowych Mistrzostwach Świata Juniorów. Czy podobnie będzie w Daugavpils?

Z pewnością tej rywalizacji nie będą się chcieli jedynie przyglądać Łotysze i Szwedzi. Gospodarze spróbują wykorzystać znajomość miejscowego owalu, a liderem powinien być Oleg Michaiłow, który niejednokrotnie pokazywał już, że ma spore aspiracje. Za blamaż w Outrup spróbuje się odkuć Szwecja, której sukcesem będzie brązowy medal.

Wydaje się, że Polacy są bardzo dobrze przygotowani do rywalizacji w Daugavpils. Jeżeli pokażą swoją normalną dyspozycję, to na Łotwie zabrzmi Mazurek Dąbrowskiego, a nasi reprezentanci obronią tytuł sprzed roku.

Awizowane składy:

Dania:
1. Mads Hansen
2. Patrick Hansen
3. Andreas Lyager
4. Frederik Jakobsen
17. Jonas-Seifert Salk
Menedżer: Henrik Moller

Łotwa:
5. Oleg Michaiłow
6. Artiom Trofimow
7. Davis Kurmis
8. Ernest Matjuszonok
18. Elvis Avgucevics
Menedżer: Władimir Ribnikow

Polska:
9. Rafał Karczmarz
10. Bartosz Smektała
11. Wiktor Lampart
12. Dominik Kubera
19. Maksym Drabik
Szwecja:

13. Alexander Woentin
14. Christoffer Selvin
15. Joel Kling
16. Anton Karlsson
20. Emil Millberg
Menedżer: Anders Frojd

Sponsorzy reprezentacji
Polecamy