Bartosz Zmarzlik na podium turnieju TAURON SEC w Rybniku!

Bartosz Zmarzlik, startujący z „Dziką Kartą” w czwartym finale cyklu TAURON Speedway Euro Championship w Rybniku, zajął trzecie miejsce i stanął na podium tych zawodów. Mistrz świata uległ w wyścigu finałowym Duńczykowi Leonowi Madsenowi oraz Rosjaninowi Grigorijowi Łagucie.

Co ciekawe, Bartosz Zmarzlik okazał się najlepszym zawodnikiem zasadniczej części rywalizacji. W pięciu startach zdobył 14 punktów i uzyskał bezpośredni awans do finału.

Pozostałym ze startujących w Rybniku Polaków nie wiodło się tak dobrze i zostali sklasyfikowani na niższych miejscach. Bartosz Smektała zajął siódme miejsce, Kacper Woryna ósme, a Krzysztof Kasprzak był piętnasty.

W klasyfikacji przejściowej cyklu Indywidualnych Mistrzostw Europy, do zakończenia którego zostały jeszcze dwa turniej (jutro w Gnieźnie oraz 29 lipca w Toruniu) Smektała jest szósty, Woryna dziewiąty, a Kasprzak 15.