Wjazd do finału oznacza, że złoto będzie na wyciągnięcie ręki

W sobotę 8. runda Grand Prix. Tym razem najlepsi zawodnicy na świecie będą rywalizować na jednodniowym torze w Cardiff. To jedne z dwóch, obok Warszawy i PGE Narodowego, najbardziej prestiżowych zawodów w cyklu. Na szczęście nasz Bartosz Zmarzlik lubi Cardiff.

Rok temu Zmarzlik był w GP Wielkiej Brytanii drugi, wcześniej był dwa razy trzeci (2016, 2019), a w 2018 nasz mistrz wygrał zawody na Principality Stadium.

Dla Zmarzlika wjazd do finału w Cardiff będzie oznaczał, że złoto będzie miał już na wyciągnięcie ręki. Już teraz ma 22 punkty przewagi na drugim Fredrikiem Lindgrenem. Jeśli teraz utrzyma lub powiększy przewagę, to w następnej rundzie może dojść już do koronacji naszego żużlowca.

Zmarzlik ma już na koncie 6 medali mistrzostw świata, w tym 3 złote, 2 srebrne i 1 brązowy. W Grand Prix zdobył już 1051 punktów, 22 razy stawał na najwyższych stopniu podium. W tym wygrał cztery turnieje.

Nienajlepsza jest natomiast sytuacja dwóch naszych pozostałych reprezentantów. Patryk Dudek do miejsca gwarantującego utrzymanie traci 30 punków. Maciej Janowski traci 38 punktów. Dudek z Janowskim jeżdżą w tym roku mocno w kratkę. Zdarzają im się pojedyncze dobre biegi, albo nawet turnieje. Dudek w Malilli był nawet na podium.

Jednak słabe występy przeważają. Zważywszy na to, że Szymon Woźniak wywalczył awans do przyszłorocznego cyklu, Dudek z Janowskim mają się czego bać. Promotor może uznać, że trzech Polaków wystarczy, więc jeden z nich straci miejsce. Obaj mają się jednak o co bić. Dobre występy i wrażenia artystyczne mogą się bowiem przełożyć na stałą dziką kartę, choć dla jednego z nich.