19 czerwca na torze we Wrocławiu odbędzie się finał SGP3, czyli finał Indywidualnych Mistrzostw Świata w klasie 250 cm (startują zawodnicy, którzy nie ukończyli 16. roku życia). Przed rywalizacją o medale, młodzi żużlowcy musieli powalczyć o miejsce w półfinałach. Wtorkowy i środowy turniej ułożył się po myśli Polaków. Franciszek Szczyrba wygrał z kompletem 15 punktów,...Read More
Maciej Janowski, Przemysław Pawlicki i Piotr Pawlicki awansowali do cyklu Speedway Euro Championship 2026. Podczas SEC Challenge w Lonigo przepustki nie wywalczył tylko Paweł Przedpełski. Wspomniana trójka dołączyła do Patryka Dudka oraz Kacpra Woryny, którzy mieli zapewniony udział w mistrzostwach Europy już po zeszłorocznym cyklu. Przypomnijmy, że Dudek przed rokiem zdobył tytuł Mistrza Europy, a...Read More
Bartosz Zmarzlik zajął trzecie miejsce w sobotnim turnieju Grand Prix w Manchesterze. Finał był kapitalny, bo wszyscy zawodnicy wymieniali się pozycjami. Nasz mistrz nawet prowadził, ale w pewnym momencie spadł na czwartą pozycję. Miejsce na podium wywalczył na ostatnich metrach, gdy po fantastycznym ataku wyprzedził Jacka Holdera. Nowym liderem cyklu jest Brady Kurtz, który wygrał...Read More
Za nami piątkowa runda Speedway Grand Prix w Manchesterze. Najwyżej z Polaków, na czwartej pozycji, uplasował się Bartosz Zmarzlik. Kapitan naszej reprezentacji wygrał fazę zasadniczą i bezpośrednio wszedł do finału, ale w decydującym wyścigu upadł i został wykluczony. Patryk Dudek był ósmy (pożegnał się z turniejem po barażu), a Kacper Woryna był trzynasty. W zawodach...Read More
Bartosz Zmarzlik stanął na podium Grand Prix Czech w Pradze. Sześciokrotny mistrz świata wygrał rundę zasadniczą, ale w wielkim finale dojechał do mety na trzecim miejscu. Wygrał Duńczyk Leon Madsen. Zmarzlik jest nowym liderem cyklu. Wyprzedził o punkt Kacpra Worynę, który tym razem dotarł do półfinału. Read More
Żużlowa Reprezentacja Polski z dorobkiem 45 punktów wygrała w Pradze finał Speedway of Nations 2. Wiktor Przyjemski zdobył 24, natomiast Bartosz Bańbor 21. Rezerwowym był Kevin Małkiewicz. Srebro wywalczyli Duńczycy (37 punktów), a brąz ubiegłoroczni zwycięzcy – Niemcy (33).Read More
Ośmiu reprezentantów Polski wystartowało w pierwszym finale Indywidualnych Mistrzostw Polski w Toruniu. Na Motoarenie najlepszy był kapitan naszej kadry – Bartosz Zmarzlik, który rozpoczął pogoń za odzyskaniem tytułu. Drugie miejsce zajął Piotr Pawlicki, a podium uzupełnił Maciej Janowski. W wyścigu finałowym zaprezentował się też Krzysztof Buczkowski.Read More
Nic nie może wiecznie trwać. Duńczycy przerwali serię Polaków w finałach Drużynowych Mistrzostw Europy. Biało-Czerwoni na torze w Rzeszowie wywalczyli srebro, a niespodziewanie liderem naszej reprezentacji był junior Bartosz Bańbor. Młody żużlowiec wywalczył 14 punktów. Po raz piąty zostały zorganizowane Drużynowe Mistrzostwa Europy. Biało-Czerwoni od 2022 roku byli niepokonani – wygrywali na torach w Poznaniu...Read More
Kacper Woryna wygrał turniej Grand Prix w swoim debiucie jako stały uczestnik cyklu! Landshut było szczęśliwe dla Polaków, ponieważ Bartosz Zmarzlik również znalazł się na podium – na trzecim miejscu. Naszych rodaków rozdzielił tylko drugi w finale Daniel Bewley. Brytyjczyk pewnie może być trochę niepocieszony, bo wygrał wszystkie wyścigi w fazie zasadniczej. W decydującym momencie...Read More
Wiktor Przyjemski drugi raz z rzędu zdobył Srebrny Kask. Na torze w Bydgoszczy wywalczył 14 punktów i o wygraną musiał powalczyć z Maksymilianem Pawełczakiem. W wyścigu dodatkowym dojechał do mety szybciej niż klubowy kolega i znów został triumfatorem. Podium uzupełnił Bartosz Bańbor, czyli zdobywca 11 „oczek”.Read More